Sun2432019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Aktualności

Jak to na Dniu Lasu było...

  • PDF

W połowie października letnia aura to rzadkość, ale jakoś tak zawsze szczęśliwie się składa, że podczas świąt ekologicznych w Śląskim Ogrodzie Botanicznym pogoda jest jak na zamówienie.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Ekologia i charytatywność – idealne połączenie

  • PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Każdy z nas pewnie niejednokrotnie słyszał o akcjach zbierania plastikowych nakrętek, przeprowadzanych w całej Polsce, których celem jest pomoc chorym dzieciom.

Ornontowice również postanowiły poprzeć ten pomysł i zainicjować akcję na własnym terenie. Prowodyrem tego przedsięwzięcia było FASO – Forum Aktywności Społecznej Ornontowic, a celem – pomoc choremu dziecku.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Kelner, kelnerka poszukiwani! - ogłoszenie o pracę

  • PDF

Restauracja "U Kusia" pragnie zatrudnić osobę na stanowisko kelnera/barmana. Pracodawca oferuje pracę w miłym i młodym zespole, możliwość stabilnego zatrudnienia i wynagrodzenia, możliwość szkoleń i poszerzania swojego doświadczenia zawodowego.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Bądź zdrowy, bądź szczęśliwy - wizyta partnerów programu Comenius w Ornontowicach

  • PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Kopa i trojak – przede wszystkich tych dwóch słów nie zapomną zagraniczni partnerzy projektu „Bądź zdrowy, bądź szczęśliwy”, którzy odwiedzili Zespół Szkolno-Przedszkolnym w Gminie Ornontowice w dniach 4–6 października br.

Projekt realizowany jest w ramach europejskiego programu Comenius i zakłada partnerską współpracę szkół z różnych krajów Unii Europejskiej poświęconą wymianie doświadczeń w celu popularyzacji wśród uczniów, nauczycieli i rodziców zdrowego stylu życia. Partnerami projektu są szkoły z Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Belgii, Grecji, Wielkiej Brytanii oraz Polinezji Francuskiej.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Wielki sukces koncertu charytatywnego „Podaruj drugi oddech”

  • PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Chcieliśmy sprawić, aby ten dzień był dla Eweliny niezapomniany, aby choć na chwilę mogła zapomnieć o swojej chorobie…

W październiku z inicjatywy przyjaciół Eweliny Smerczek odbył się koncert charytatywny na jej rzecz. Ewelina od dziecka choruje na mukowiscydozę a jej jedyną szansą na pełny powrót do zdrowia jest przeszczep płuc. Jej przyjaciele wpadli na pomysł zorganizowania koncertu charytatywnego, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację koleżanki.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Zdrowo w Mikołowie - rusza Eko Bio Organic Centrum

  • PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

W Mikołowie Kamionce 8 listopada listopada uruchomione zostanie Eko Bio Organic Centrum. Organizatorzy zapowiadają powstanie cotygodniowego bazaru z pizzerią, kawiarnią i herbaciarnią. Na co dzień działać będą zaś ekodelikatesy i hurtownia.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Bo szkoła to miejsce takie najdziwniejsze, które z lat upływem staje się piękniejsze…

  • PDF
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

W październiku oficjalnie zakończył się wielki remont Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśkowicach. W czerwcu mogliśmy obserwować, jak otoczenie szkoły zamieniło się w wielki plac budowy. Wraz z ostatnim dzwonkiem przed wakacjami rozłożono rusztowania i prace rozpoczęły się wielką parą. Cieszyli się wszyscy: uczniowie, pracownicy szkoły i chyba wszyscy mieszkańcy dzielnicy.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Święto plonów w Zawiści

  • PDF
Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 

Przez cały wrzesień we wszystkich wsiach, miasteczkach i miastach Polski świętuje się dożynki. W niedzielę, 9 września, w powiecie mikołowskim odbywało się kilka imprez. Między innymi hucznie obchodzono święto plonów w Zawiści.

Niewątpliwie główną atrakcją festynu dożynkowego był pokaz tańca pary Joanny Kuś i Sebastiana Gerlicha z Klubu Tanecznego „Forum” z Zabrza, którzy przyjechali na zaproszenie członkini rady sołeckiej Teresy Obirek. Tancerze zaprezentowali  się w pokazie tańców standardowych, takich jak: walc angielski, tango argentyńskie, foxtrot, quickstep, walc wiedeński. Do ostatniego tańca mistrzowie zapraszali widzów .

podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca