Sun2432019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Aktualności

Stop wandalom!

  • PDF

Czy kogoś akty wandalizmu jeszcze dziwią? Czy kogoś obchodzą? W kwietniu i maju na terenie powiatu mikołowskiego były znakowane trasy rowerowe. W jakim celu robi się takie rzeczy? Otóż po to, aby turysta-rowerzysta wiedział dokładnie dokąd jedzie, gdzie na trasie znajduje się wiata postojowa, w której będzie mógł odpocząć, gdzie stoi mapa, na której będzie mógł przeanalizować dalszy przebieg swojej podróży.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Kolędujmy z Jaśkowiczanami

  • PDF

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na tradycyjne jasełka w wykonaniu Regionalnego Zespołu Śpiewaczego Jaśkowiczanie i zespołu wokalnego z SP 4 - Młodzi Jaśkowiczanie. 
 
Miejsce: sala widowiskowa MOK w Jaśkowicach
Data: 18 stycznia 2015 r. g. 17.30
podziel się tą notką ze znajomymi!

Święto Ptaków w Śląskim Ogrodzie Botanicznym - relacja wideo

  • PDF
Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 

W pierwszą niedzielę kwietnia w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbyły się obchody drugiego w tym roku święta w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego –Święto Ptaków.

Naukowcy Śląskiego Ogrodu Botanicznego już od dłuższego czasu angażują się w działania ornitologiczne, polegające nie tylko na obserwacji skrzydlatych stworzeń, ale przede wszystkim tworząc i chroniąc ich naturalne siedliska. Mikołowski Ogród jest bowiem w głównej mierze ogrodem siedliskowym. Oznacza to, że flora terenu wyjątkowo sprzyja osiedlaniu się ptaków, a rosnące tam czyżnie przyciągają je swoim wielogatunkowym charakterem oraz bogactwem pokarmu.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Komputer nie tylko dla młodych

  • PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Intensywny rozwój szeroko pojętej technologii informatycznej sprawił, że wzrosło zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia w tej dziedzinie. Szczególnie to zainteresowanie uwidoczniło się wśród osób niemających nigdy do czynienia z komputerem, gdyż kiedyś go po prostu nie było.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Spotkanie z o. Kleofasem Gródkiem

  • PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Od sierpnia 2007 r. działa w Mikołowie Towarzystwo Przyjaciół Śląskiego Ogrodu Botanicznego, którego głównym celem jest wspieranie inicjatywy jaką jest budowa Śląskiego Ogrodu Botanicznego, który znajduje się na terenie Mikołowa

Dnia 28.04.2011 r. na Walnym Zebraniu Członków Towarzystwa Przyjaciół Śląskiego Ogrodu Botanicznego, wybrano nowy zarząd w składzie: Eugeniusz Wycisło – przewodniczący, Wiesław Włoch – I wiceprzewodniczący, Aleksandra Nieradzik – II wiceprzewodnicząca, Patryk Bubła – skarbnik, Anna Wilczek – sekretarz, Mirosława Klęczek-Kasperczyk – członek zarządu. W chwili obecnej zarząd pracuje nad opracowaniem planów działania krótko- i długoterminowych.

podziel się tą notką ze znajomymi!

O „Obławie” opowiada Arkadiusz Tomiak

  • PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 


Film „Obława” w reż. Marcina Krzyształowicza był pierwszym obrazem pokazanym w Miejskim Domu Kultury w ramach projektu Polska Światłoczuła (www.polskaswiatloczula.pl). Projekcja odbyła się 10 stycznia, po której widzowie spotkali się z Arkadiuszem Tomiakiem – autorem zdjęć.
 
Jednocześnie w tym samym dniu, 10 stycznia, miała miejsce premiera debiutu fabularnego Eugeniusza Korina „Sęp”, ale Arkadiusz Tomiak, jak sam powiedział, woli być z nami, niż na uroczystej premierze, nikt przecież wśród tylu znakomitych aktorów nie zauważy braku autora zdjęć – zapewnił z uśmiechem.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Przeżyj kilka chwil z Gangiem Olsena...

  • PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Od grudnia 2012 roku powstaje film dokumentalny, który jest podsumowaniem  25 lat obecności na scenie sławnego w całej Polsce zespołu Gang Olsena. Przedsięwzięcia podjęli się Krzysztof Paliński oraz bracia Wojciech i Tomasz Szwiec. Efekty ich pracy będziecie mogli poznać już 22 marca.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Groteska Jana Bartoszka

  • PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

W styczniu klub filmowy „iks” z Mikołowa gościł satyryka Jana Bartoszka z Kędzierzyna-Koźla. Artysta pokazał swój dorobek oraz wyświetlił filmy twórców Amatorskiego Klubu Filmowego "Groteska", z których wiele było prezentowanych i nagradzanych na różnych przeglądach i festiwalach. Od lat 70. działa w AKF„Groteska”, autor ponad dwudziestu filmów.

podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca