Fri2232019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Aktualności

Wielkie czary-mary czy po prostu nauka

  • PDF


W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka z Ornontowic odwiedziła p. Sylwia Waśkiewicz – chemiczka. Na kilka godzin sala przedszkolna zamieniła się w laboratorium.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Niewidomi też mogą czytać

  • PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Z końcem sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie zostało uruchomione stanowisko komputerowe  przeznaczone dla osób niewidomych i słabowidzących.  Komputer z dostępem do internetu zaopatrzony jest w oprogramowanie czytające i powiększające ekran oraz syntezatory mowy. Komputer z oprogramowaniem pozwala osobom z dysfunkcją wzroku powiększać informacje (m. in. dane tekstowe i graficzne) i programy znajdujące się na ekranie. Jednocześnie program czytający umożliwia poprzez słuchawki odsłuchiwanie nie tylko komunikatów komputera, ale także całych stron internetowych i dokumentów. Komputer został zaopatrzony również w monitor brajlowski ułatwiający czytanie i pisanie osobom korzystającym z tego języka.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Zagroda Śląska - co to takiego?

  • PDF
Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 

We wrześniu 2011 roku w Gostyni otwarta została Zagroda Śląska. Obiekt zlokalizowany jest w obrębie budynków domu kultury i przedszkola przy ul. Pszczyńskiej 366. Obszar zajmuje łącznie powierzchnię ok. 1800 m2. Zagroda z założenia jest miejscem spotkań mieszkańców oraz organizacji imprez kulturalnych. Na jej terenie odbyły się już m.in. takie imprezy o charakterze lokalnym, jak: gminne dożynki, „Jarmark Adwentowy”, „Wieczór muzyki i ognia” oraz w ciągu roku szkolnego liczne występy artystyczne podopiecznych domu kultury oraz przedszkoli i zespołów szkół. Organizowane są również konkursy o zasięgu regionalnym np. Wojewódzki Zlot Orkiestr Dętych „Ambitus”.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Do końca sierpnia możesz oddać głos na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego

  • PDF
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

Zarząd Województwa Śląskiego organizuje coroczny konkurs „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego”. Jego celem jest promocja najlepszych rozwiązań kształtujących przestrzeń publiczną na terenie Śląska realizowanych w duchu zrównoważonego rozwoju.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Ocalone od zapomnienia

  • PDF
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

Z inicjatywy Stowarzyszenia im. F. Stuska z Jaśkowic, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Orzeszu oraz Gminną Koalicją na Rzecz Rozwoju Bibliotek ukazał się zbiór prozy i poezji o Orzeszu „Ocalić od zapomnienia”.

Oprócz podań i legend, które w znakomitej większości znajdziemy w zbiorze, są również limeryki autorstwa dawnych uczniów orzeskich szkół, dzisiaj już dorosłych mieszkańców Orzesza, wiersz Józefa Niewolika „Miasto Orzesze” oraz Marcina Fuchsa „Ojczyzna bliska memu sercu”.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Kino w Mikołowie zupełnie za darmo

  • PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Biblioteka Miejska w Mikołowie zaprasza 24 listopada na godz. 18.00 do kina na nowy film Woody Allena „O północy w Paryżu”. Wstęp wolny!

podziel się tą notką ze znajomymi!

Żyć z pasją

  • PDF
Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 

Mnóstwo dzieciaków młodszych i starszych w odświętnych strojach i niecodziennych fryzurach, smakowite słodkie przekąski, do tego szampan dla dorosłych gości i muzyka płynąca z fortepianu… – tak w wielkim skrócie można opisać nastrój podczas wernisażu „Dzieci Rybnika. Edycja 2013”, który odbył się 16 stycznia w Rybnickim Centrum Kultury.

podziel się tą notką ze znajomymi!

A w ogrodzie tłumy...

  • PDF
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 

…i to cieszy. Imprezy organizowane w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Mikołowa, ale całego Śląska. Widać, że brakowało takiego miejsca, z dala o rynków miast, centrów handlowych i parków rozrywki. Coraz częściej spotyka się osoby szukające wypoczynku i chęci spędzenia wolnego czasu w bliskości z naturą, bez towarzystwa nachalnej muzyki, zgiełku festynów i nawołujących sprzedawców.

podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca