Fri2232019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Aktualności

Czy dobra organizacja?

  • PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

11 czerwca Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie wespół z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz CH Auchan zorganizowała bezpłatny egzamin na kartę rowerową i motorowerową. Składał się on z części teoretycznej i praktycznej, jak każdy egzamin przeprowadzany w „normalnych” warunkach.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Tęcza to kreatywność

  • PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Przedszkole nr 3 w Zawadzie, jako drugie w gminie Orzesze, po przedszkolu z Zawiści, wybrało dla siebie nazwę. Uroczystość nadania odbyła się 16 czerwca w obecności burmistrza, radnych oraz wielu dyrektorów orzeskich szkół i przedszkoli z dyrektor Miejskiego Zespołu Oświaty na czele. Zaproszonych zostało wielu znamienitych gości. Numer przedszkola nie mówi nic o charakterze placówki, jej priorytetach i misji i dlatego rada pedagogiczna wraz z radą rodziców zadecydowały o nazwaniu go. Było kilka propozycji, ale w drodze wyborów najwięcej głosów otrzymała nazwa „Tęczowy promyk”.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Żonkil - znak nadziei

  • PDF

Pod koniec października uczniowie Gimnazjum oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Ornontowic wzięli udział w akcji pn. „Pola Nadziei”.

Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy, a jej głównym celem jest propagowanie idei opieki hospicyjnej.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Orzeskie talenty

  • PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

1 czerwca w Zespole Szkół w Orzeszu był obchodzony jako Dzień Talentów. Już po raz trzeci chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje zainteresowania: artystyczne, sportowe, a nawet związane z prowadzeniem strony internetowej, tak jak Tomek Wilkos, który administruje portal o meczach piłkarskich Realu Madryt.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem

  • PDF

Jesteśmy niewolnikami lichwiarskiej międzynarodówki.

W maju w Orzeszu odbyło się spotkanie ze znanym publicystą, felietonistą, a także prawnikiem i byłym sędzią Trybunału Stanu, Stanisławem Michalkiewiczem. Publikuje on swoje artykułu w dziennikach krajowych: „Nasz Dziennik”, „Dziennik Polski”; tygodnikach: „Najwyższy Czas”, „Nasza Polska” oraz w tygodniku polonijnym „Goniec”, który ukazuje się w Kanadzie. Jest autorem kilku książek, m.in. „Logika wystarczy”, „Choroba czerwonych oczu”, „W przededniu końca świata”, „Walka o fabrykę gwoździ”, „Protector Traditorum”, które można było kupić na spotkaniu z autorem.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Interkulturowo w Mikołowie

  • PDF
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

W ramach XII Europejskich Spotkań Młodzieży (12th European Youth Meeting) w lipcu w Mikołowie gościła młodzież wraz z opiekunami z dziewięciu krajów Europy, m.in. Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Niemiec i Słowacji. Uczniowie zwiedzili także Kraków oraz były niemiecki obóz koncentracyjny w Oświęcimiu, wzięli również udział w zajęciach sportowych i nauce języka polskiego. A pod koniec lipca gościli w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie Mokrem.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Dziennikarz z Rybnika podbija TVN

  • PDF

Na casting ubiegłego lata przybyły tłumy, a do konkursu mogło przejść tylko dziesięć osób. „Cieszę się, że udało mi się zakwalifikować do najlepszej dziesiątki. Producent programu podał, że na castingu było aż... 3000 ludzi! – komentuje Giza.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Potrzebna pomoc!

  • PDF
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś z nas będzie potrzebował wsparcia innych. Dzisiaj w pełni sił, zdrowi i szczęśliwi cieszymy się życiem, by już za moment, sami zaskoczeni, musimy kłaść się do łóżka, bo powaleni chorobą nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, albo iść do szpitala, by walczyć o sprawność czy życie. 

podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca