Fri2232019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Aktualności

Orzesze - Samorządowym Liderem Edukacji 2014

  • PDF

Gmina Orzesze już po raz drugi została wyróżniona w ogólnopolskim programie certyfikacji gmin i powiatów, otrzymując tytuł Samorządowego Lidera Edukacji 2014.

20 października w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego przedstawiciele Orzesza odebrali gratulacje od zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz certyfikat potwierdzający osiągnięcia i znaczący wkład w rozwój edukacji, podnoszenie jakości kształcenia i wspieranie innowacji w orzeskim szkolnictwie. W uzasadnieniu przyznania tego certyfikatu czytamy: „Trafia on do tych samorządów, które uznają, że inwestowanie w edukację i naukę to świadectwo nowoczesności i wysokich ambicji jednostek samorządu terytorialnego”.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Takich tłumów nikt się nie spodziewał

  • PDF


Na otwarcie Eko Bio Organic Centrum w Mikołowie Kamionce 8 listopada przyszło prawie dwa tysiące osób. To może świadczyć tylko o jednym – coraz więcej osób ma świadomość, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Przy niektórych stoiskach, m.in. z serami holenderskimi z certyfikatem Demeter czy u biopiekarza, kolejka była bez przerwy. Dużą popularnością cieszyły się ekodelikatesy, które będą czynne nie tylko w soboty, kiedy będzie odbywał się ekotarg, ale we wszystkie dni robocze.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Święto Kina Domowego

  • PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 


Filmoteka Śląska organizuje pierwszą katowicką edycję międzynarodowego Święta Kina Domowego. Home Movie Day to wspólne oglądanie filmów z przeszłości na dużym ekranie, a także przekazanie wiedzy o sposobach dbania o domowe archiwa. Pomysł narodził się w 2012 w gronie archiwistów filmowych. Od tego czasu święto organizowane jest w wielu krajach na całym świecie.

podziel się tą notką ze znajomymi!

5-lecie grupy eF

  • PDF

Pod koniec października w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Trzy na pięć” zorganizowanej z okazji jubileuszu 5-lecia Grupy Fotograficznej eF. Każdy z jej uczestników przygotował 3 tematyczne fotografie – stąd nazwa wystawy.

 

podziel się tą notką ze znajomymi!

Kelner, kelnerka poszukiwani! - ogłoszenie o pracę

  • PDF

Restauracja "U Kusia" pragnie zatrudnić osobę na stanowisko kelnera/barmana. Pracodawca oferuje pracę w miłym i młodym zespole, możliwość stabilnego zatrudnienia i wynagrodzenia, możliwość szkoleń i poszerzania swojego doświadczenia zawodowego.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Kandydaci w wyborach do rady miasta i na burmistrza Orzesza

  • PDF

Przedstawiamy Państwu wszystkich kandydatów do Rady Miejskiej Orzesza w wyborach samorządowych. W każdym okręgu wyborczym wybieramy jednego kandydata. W sumie w Radzie Miejskiej zasiądze 15 radnych.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Wojciech Szwiec - kandydat do Rady Powiatu Mikołowskiego. Lista nr 25 poz. 8

  • PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Wojciech Szwiec jest kandydatem do Rady Powiatu Mikołowskiego w nadchodzących wyborach samorządowych. W moich działaniach zawodowych na pierwszym miejscu stawia sobie dobro Łazisk i ich mieszkańców. Stara się promować swoje rodzinne miasto poprzez realizowane przeze niego filmy oraz publikacje. Wspiera działania organizacji, które pozyskane środki i fundusze lokują właśnie w Łaziskach. Dobry wizerunek miasta ma wpływ na pozyskanie funduszy m.in. na inwestycje oraz kulturę.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Jak to na Dniu Lasu było...

  • PDF

W połowie października letnia aura to rzadkość, ale jakoś tak zawsze szczęśliwie się składa, że podczas świąt ekologicznych w Śląskim Ogrodzie Botanicznym pogoda jest jak na zamówienie.

podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca