Fri2232019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Aktualności

Towarzystwo Miłośników Ornontowic rozpoczyna działalność

  • PDF

ARTeria – Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach zaprasza na pierwsze spotkanie Towarzystwa Miłośników Ornontowic. Spotkanie rozpocznie się 19 marca w Izbie Regionalnej ARTerii o godz. 17.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Pierwszy Dzień Wiosny w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

  • PDF

Śląski Ogród Botaniczny zaprasza na pierwsze w tym roku święto zorganizowane w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego - Pierwszy Dzień Wiosny.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Wiosennie w bibliotece

  • PDF

19 marca na godz. 18 Miejska Biblioteka Publiczna w Orzeszu zaprasza na spotkanie z teatrologiem, dyrektorem artystycznym stowarzyszenia teatralnego Dom z Jaśkowic, literatem i aktorem - Piotrem Tenczykiem.
podziel się tą notką ze znajomymi!

Seniorzy na uniwersytet!

  • PDF


W styczniu 2008 roku rozpoczął swoją działalność w powiecie mikołowskim Uniwersytet Trzeciego Wieku, którego propozycja skierowana jest do osób po 50. roku życia. Od tego czasu zainteresowanie tą formą edukacji stale wzrasta, a oferta jest ciągle poszerzana. Działalność szkoleniową uniwersytet organizuje, uwzględniając zapotrzebowanie ze strony studentów, wynikające z przeprowadzanych ankiet oraz spotkań kierownika ze studentami w poszczególnych gminach. Zakres działalności placówki jest bardzo szeroki.

podziel się tą notką ze znajomymi!

I Mikołowskie Dyktando

  • PDF

Miejska Biblioteka Publiczna organizuje I Mikołowskie Dyktando. Poprzez konkurs biblioteka włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Celem dyktanda jest również aktywizacja osób dorosłych oraz popularyzacja publikacji z zakresu gramatyki i ortografii języka polskiego. Do udziału w Dyktandzie mogą zgłaszać się osoby dorosłe za wyjatkiem absolwentów filologii polskiej oraz pracownicy naukowi z tego zakresu

podziel się tą notką ze znajomymi!

Kolędowanie z Jaśkowiczanami

  • PDF
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 


W styczniu orzeszanie jak co roku byli świadkiem wspaniale przygotowanego przedstawienia jasełkowego „Jezusa narodzonego wszyscy witajmy”, którego organizatorem był Regionalny Zespół Śpiewaczy Jaśkowiczanie wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Pomysłodawczynią oraz reżyserem spektaklu rozpisanego na ponad 80 aktorów była Maria Gawlik – kierownik artystyczny zespołu.

podziel się tą notką ze znajomymi!

Zajęcia fitness w MOK-u

  • PDF

Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu zaprasza do korzystania z szerokiej oferty zajęć fitness.
podziel się tą notką ze znajomymi!

Podczas licytacji na rzecz WOŚP zebrano prawie 4,5 tys. złotych.

  • PDF
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 


Spotkanie jasełkowe w Gimnazjum nr 2 w Zawadzie  połączone zostało z licytacją gadżetów WOŚP oraz przedmiotów podarowanych na ten cel. Podczas tego wieczoru w szkole zebrali się przyjaciele szkoły, rodzice, władze miasta – m.in. burmistrz  Mirosław Blaski, zastępca burmistrza Sylwia Krawczyk, przewodniczący Rady Miasta Jan Mach, radni miejscy i powiatowi, dyrektor Miejskiego Zespołu Oświaty Anna Czarnacka, przedstawiciele policji, straży, nauczyciele i uczniowie.

podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca