Sun18112018

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Seniorzy na uniwersytet!

  • PDF


W styczniu 2008 roku rozpoczął swoją działalność w powiecie mikołowskim Uniwersytet Trzeciego Wieku, którego propozycja skierowana jest do osób po 50. roku życia. Od tego czasu zainteresowanie tą formą edukacji stale wzrasta, a oferta jest ciągle poszerzana. Działalność szkoleniową uniwersytet organizuje, uwzględniając zapotrzebowanie ze strony studentów, wynikające z przeprowadzanych ankiet oraz spotkań kierownika ze studentami w poszczególnych gminach. Zakres działalności placówki jest bardzo szeroki.

Od samego początku cyklicznie odbywają się wykłady w ramach trzech kół: przyrodniczego, historycznego oraz zdrowotnego. Dużym powodzeniem cieszą się kursy języków obcych, obsługi komputera czy gimnastyka relaksacyjna.

W grudniu 2014 roku do UTW w Mikołowie zapisanych było 806 studentów, w tym z Orzesza – 126. W minionym roku dużym powodzeniem cieszył się program „Zawsze sprawni”, obejmujący ćwiczenia relaksacyjne z elementami jogi oraz pilates. Zajęcia odbywały się na terenie poszczególnych gmin powiatu, a zakres ćwiczeń dostosowany był do wieku oraz poziomu zdrowotnego studentów.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się od samego początku lektoraty z języków obcych: angielskiego, niemieckiego, włoskiego i hiszpańskiego oraz kursy komputerowe. Odbyły się również trzy warsztaty kosmetyczne: jeden w Orzeszu i dwa w Mikołowie, w których wzięło udział 36 osób. Studenci uczestniczyli także w wycieczkach poznawczych krajowych i zagranicznych, wyjeżdżali na koncerty i do teatru.

Dużym zainteresowaniem cieszył się projekt „Zielona edukacja” realizowany wespół ze Śląskim Ogrodem Botanicznym, w ramach którego odbyło się szereg wykładów dot. m.in. zastosowania ziół, współczesnych europejskich smaków, świata motyli, grzybów, a także nt. uprawy i pielęgnacji roślin ogrodowych, parkowych i balkonowych. Spotkania odbywały się zarówno w Mikołowie, jak i pozostałych gminach powiatu.

Zachęcamy serdecznie seniorów z całego powiatu mikołowskiego do korzystania z tej formy rozwoju i poszerzania wiedzy. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Mikołowie jest doskonałym miejscem na poznanie ciekawych osób, wymianę myśli i poglądów oraz poszerzania własnych horyzontów myślowych.


fot. UTW Mikołów

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu zaprasza dzisiaj 3 grudnia na 17.00 na koncert De Nuevo.
Pod koniec września w Woszczycach odbył się I Sołecki Turniej Tenisa Stołowego, któ
Pod koniec października uczniowie Gimnazjum oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z O
A w Orzeszu wielki świat. Do pracy na stanowisku sprzedawcy nie przeprowadza się już nabo
Global Citizen to międzynarodowy program wymiany dla młodych osób zainteresowanych rozwo
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca