Sun18112018

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Podczas licytacji na rzecz WOŚP zebrano prawie 4,5 tys. złotych.

  • PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 


Spotkanie jasełkowe w Gimnazjum nr 2 w Zawadzie  połączone zostało z licytacją gadżetów WOŚP oraz przedmiotów podarowanych na ten cel. Podczas tego wieczoru w szkole zebrali się przyjaciele szkoły, rodzice, władze miasta – m.in. burmistrz  Mirosław Blaski, zastępca burmistrza Sylwia Krawczyk, przewodniczący Rady Miasta Jan Mach, radni miejscy i powiatowi, dyrektor Miejskiego Zespołu Oświaty Anna Czarnacka, przedstawiciele policji, straży, nauczyciele i uczniowie.

Dyrektor szkoły, Ewa Golus, podziękowała wszystkim za wsparcie i pomoc, której szkoła doświadcza corocznie przy organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie swoją wdzięczność wyrazili na swój sposób – przedstawiając spektakl bożonarodzeniowy traktujący o – być może trudnych, jednak każdego z nas dotykających sprawach – przyjaźni, wątpliwościach, samotności, umieraniu i nadziei, która pozwala wierzyć, że „przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach, jest to piękny świat…”.Ewa Golus po raz kolejny po mistrzowsku poprowadziła licytację, z której cały rekordowy dochód – 4450 złotych – zasili konto Wielkiej Orkiestry. Najwyższą kwotę – 560 złotych –  uzyskano za ścienny zegar WOŚP wylicytowany przez burmistrza. Pod młotek trafiły również m.in. koszulki Orkiestry, kalendarze, breloczki, srebrna moneta, grafika Marceliny Stycz – utalentowanej absolwentki szkoły, pluszaki, wejściówka na bowling, karnety na stylizację rzęs i paznokci, torby  misyjne, tort i wiele innych przedmiotów. Nasi goście nie szczędzili wysiłków i pieniędzy, a dobra zabawa i uśmiechy na twarzach były najlepszą wizytówką tego wieczoru. 
Organizatorzy – członkowie sztabu na czele z p. Iloną Czardybon – dziękują wszystkim darczyńcom, sponsorom, przyjaciołom szkoły, rodzicom, wolontariuszom, władzom miasta, policji, straży pożarnej i mieszkańcom Orzesza za wsparcie i pomoc!

fot. Ewa Głosz
inf. Ilona Czardybon

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Rodzice dzieciom opowiadają bajkę – to najnowszy projekt Stowarzyszenia Teatralnego &bdqu
W dniach 11-12 lutego tradycyjnie na Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR-u w Łaziskach Gór
W połowie października letnia aura to rzadkość, ale jakoś tak zawsze szczęśliwie się sk
Od lipca w Śląskim Ogrodzie Botanicznym odbywają się warsztaty w ramach projektu „Spo
Dzisiaj w kościele w Zawiści wystąpiła wybitna wokalistka muzyki gospel Gabi Rudawska-Gąsi
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca