Fri2232019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Takich tłumów nikt się nie spodziewał

  • PDF


Na otwarcie Eko Bio Organic Centrum w Mikołowie Kamionce 8 listopada przyszło prawie dwa tysiące osób. To może świadczyć tylko o jednym – coraz więcej osób ma świadomość, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Przy niektórych stoiskach, m.in. z serami holenderskimi z certyfikatem Demeter czy u biopiekarza, kolejka była bez przerwy. Dużą popularnością cieszyły się ekodelikatesy, które będą czynne nie tylko w soboty, kiedy będzie odbywał się ekotarg, ale we wszystkie dni robocze.


fot. Stoisko Farmy Świętkrzyskiej

A wybór w towarach zarówno certyfikowanych, jak i naturalnych nieposiadających certyfikatu był ogromny. Ponad 30 wystawców z całej Polski zachwalało swoje wspaniałe produkty. Zasmakować można było w serach kozich prosto z Bieszczad, oscypkach, bundach i serach podpuszczkowych z bacówki spod samych Tatr. Można było przebierać w certyfikowanych wędlinach, rybach, jajach, makaronach, warzywach i owocach.


fot. Stoisko z kozimi serami z samych Bieszczad

Poza produktami żywnościowymi można było zaopatrzyć się w poradniki dotyczące racjonalnego żywienia. Zainteresowaniem cieszyły się pojemniki i akcesoria do przechowywania i przygotowywania zdrowych posiłków, a także prezentacja wyciskarki do owoców nowej generacji. Było stoisko z naturalnymi, polskimi kosmetykami, gdzie konsultantka zachwalała korzyści płynące ze stosowania preparatów do pielęgnacji nie zawierających konserwantów i sztucznych barwników, a dietetyczka udzielała porad związanych z nietolerancją pokarmową.


Punktualnie o 10 odbyło się uroczyste symboliczne otwarcie Centrum: Bogdan Smolorz – właściciel, Paweł Kojs – dyrektor Śląskiego Ogrodu Botanicznego oraz Krystian Brząkalik – prezes jednostki certyfikacyjnej Agro Bio Test – przecięli zieloną wstęgę zrobioną z jabłek pochodzących z ekologicznej uprawy. Był toast wzniesiony sokiem z gospodarstwa sadowniczego „Tęczowy Ogród”, przemowy, podziękowania i życzenia.


fot. Duet Noemi i Paweł Lemańscy

Otwarcie uświetnił duet Noemi i Paweł Lemańscy, który wykonał nastrojowe ballady. Dzieci korzystały z kącika zabaw, gdzie zajęcia prowadziła animatorka z mikołowskiego Klubu Kubusia Puchatka.

Podczas całego dnia panie z pracowni Cynamon – sztuka gotowania prowadziły warsztaty kulinarne. Dzieci w ich asyście przygotowywały babeczki z porzeczkowo-czekoladowym nadzieniem oraz ekowrapy z grillowanymi warzywami. Na zakończenie uczestnicy otrzymali przepisy kulinarne oraz pamiątkowe dyplomy.


fot. Warsztaty kulinarne prowadzone przez Cynamon - sztuka gotowania

Ekobazar ze świeżymi produktami odbywał się będzie w każdą sobotę w godz. 8-15, zaś piekarnia i ekodelikatesy z nabiałem i warzywami od poniedziałku do soboty w godz. 8-16. Dla pracujących w pobliżu hali będą kanapki. Piekarnia Bogdana Smolorza oferuje poza wypiekami certyfikowanymi również wypieki naturalne, ale bez certyfikatu, czyli tańsze. Organizatorzy mają wiele planów i pomysłów związanych z funkcjonowaniem tego nowego miejsca, które już spodobało się nie tylko mieszkańcom Mikołowa, ale całego Śląska.


fot. Stoisko z serami holenderskimi z certyfikatem Demeter


fot. Bogdan Smolorz - właściciel biopiekarni i pomysłodawca Eko Bio Organic Centrum


fot. Stoisko z certyfikowanym pieczywem


Notki z Okolicy objęły patronat medialny nad tym wydarzeniem.


A już w najbliższą sobotę, 15 listopada, o 10 rozpoczną się warsztaty kulinarne z Werą i Dorą. Mama z córką i innymi dziećmi będą piekły babeczki z ekoproduktów. Zapisy w dniu warsztatów od 9.30. Udział bezpłatny!fot. Damian Chlebek

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
W środę, 17 kwietnia opowieściami o Górnym Śląsku dzielił się będzie Henryk Grzo
W środę, 17 października 2012 roku, mieszkańcy osiedla Długa i Zwałowa w Łaziskach Śred
Na zamku w Chudowie 22 marca odbył się turniej Tarczy i Miecza zawodników pierwszej w
Już 5 sierpnia odbędzie się niezwykłe spotkanie z drzewami, jakich nie znamy. Z jednej s
W ramach wakacji organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu odbyły się warsztaty
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca