Wed14112018

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

O podróży do Ekwadoru

  • PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

We wrześniu w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu odbyło się niezwykłe spotkanie z Magdą Mendrek z Jaśkowic, która opowiedziała o swoich niesamowitych przeżyciach podczas rocznym pobycie w Ekwadorze.

Magda wybrała się na tę wyprawę w ramach wolontariatu z fundacji pomagającej dzieciom Fu Shen Fu. Fundację tę założył o. Jan Koczy, który jest misjonarzem i pracuje w Ekwadorze od 1997 roku. To on ją przekonał do tej dalekiej podróży.

 


Wyprawie tej przyświecał nie tylko cel turystyczny, ale głównie chęć pracy wolontarystycznej. Polki pomagały dzieciom z biednych rodzin, których nie stać było na chodzenie do szkoły, organizowały im wolny czas, a co najważniejsze – udało im się zdobyć ich sympatię i zaufanie, co w społeczności indiańskiej nie jest łatwe.
 
Słuchacze tych opowieści mogli poznać Ekwador z innej – tej mniej znanej strony, z dala od  kurortów turystycznych, odkryć jego kulturę, poznać bliżej jego mieszkańców oraz wysłuchać wiele ciekawych anegdot związnych z podróżą i pobytem w w tak odelgłym od Polski kraju.

 
Spotkanie, na które mimo niesprzyjającej pogody przybyła całkiem spora grupa mieszkańców miasta, urozmaicił pokaz slajdów, prezentacja filmów z wyprawy, regionalna muzyka, stroje oraz wspaniałe zdjęcia z Ameryki Południowej. Magdzie towarzyszyła wolontariuszka fundacji Agnieszka Laskowska.
 
Szczegółowe informacje nt. fundacji, zostania wolontariuszem, adopcji dzieci ekwadorskich na odległość na stronie www.fundacion-fushenfu-ecu.org/pl.
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Każdy z nas pewnie niejednokrotnie słyszał o akcjach zbierania plastikowych nakrętek, pr
Na otwarcie Eko Bio Organic Centrum w Mikołowie Kamionce 8 listopada przyszło prawie dwa tys
Zdjęcie wykonane 14 stycznia tego roku podczas pożaru kościoła w Jaśkowicach zdobyło I mi
Od kilku już lat, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, najzdolniejszym uczniom z Orzesza prz
Mariusz Dmetrecki to postać znana nie tylko interesującym się lokalną historią. Znają go r&
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca