Sun2142019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Do szkoły czas!

  • PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 


W roku szkolnym 2014/2015 w gminie Orzesze rozpocznie naukę 1801 uczniów w 99 oddziałach szkolnych, w tym w gimnazjach – 516, a w szkołach podstawowych – 1285. Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych uczęszczać będzie 721 dzieci.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem władz miasta odbyło się w Zespole Szkół im. Poległych na Pasternioku. Placówka gościła dyrektor Miejskiego Zespołu Oświaty – Annę Czarnacką, burmistrza miasta – Andrzeja Szafrańca oraz przewodniczącego Rady Miejskiej – Jana Macha.

Podczas akademii Burmistrz Orzesza z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego złożył życzenia uczniom, nauczycielom i pracownikom oświaty. Uczniom, którzy rozpoczynają naukę w Zespole, życzył, aby szkoła ta spełniła oczekiwania, jakie z nią wiążą, a zdobywana w niej wiedza umożliwiała osiąganie sukcesów na kolejnych etapach edukacji. Nauczycielom zaś życzył wytrwałości i wyrozumiałości dla wychowanków i umiejętności czerpania satysfakcji z wykonywania tego wyjątkowego, pełnego wyzwań zawodu.
 


Goście podczas akademii inaugurującej rok szkolny 2014/2015

 
Z okazji inauguracji roku szkolnego Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka wystosował list do wszystkich uczniów. W tym roku, kierując w liście serdeczne życzenia dla uczniów i nauczycieli, Rzecznik zwrócił szczególną uwagę na przypadającą w dniu 20 listopada 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to dokument szczególny dla wszystkich Polaków, gdyż to właśnie nasz kraj przedstawił jego projekt i zaproponował Komisji Praw Człowieka ONZ jego uchwalenie. Niewątpliwie jest to  jeden z największych polskich sukcesów na arenie międzynarodowej, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby nieustanie przypominać, że ojczyzną praw dziecka jest właśnie Polska.

 


Akademia w Szkole Podstawowej nr 2


Rok szkolny 2014/2015 będzie czasem wielu debat o prawach dzieci. Zgodnie z ustalonymi przez Minister Edukacji Narodowej kierunkami polityki oświatowej, nadchodzący rok ma być „Rokiem szkoły zawodowców”. Obok szkolnictwa zawodowego, priorytetem będzie wspieranie rozwoju dziecka młodszego (zwłaszcza sześciolatków) na kolejnych etapach edukacyjnych oraz profilaktyka agresji i przemocy w szkołach, a także edukacja włączająca uczniów z niepełnosprawnościami, co Rzecznik przyjmuje z dużym zadowoleniem.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Około 21.30 w poniedziałek 14 stycznia zauważono płomienie, które minuta po minucie
Przedstawiamy Państwu wszystkich kandydatów do Rady Miejskiej Orzesza w wyborach samorz
W najbliższą sobotę hala z ekologiczną i certyfikowaną żywnością Eko Bio Organic Centr
Po raz siódmy przyznano Ornontowickie Bzy – nagrodę Gminy Ornontowice za działal
Od kwietnia do grudnia 2014 roku archeolodzy ze Stowarzyszenia Archeologów Terenowych &b
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca