Fri2232019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Wywozik Orzesze - nowatorska aplikacja na smartfony

  • PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Gmina Orzesze prawdopodobnie jako pierwsza w województwie śląskim udostępnia swoim mieszkańcom mobilną aplikację, dzięki której mieszkańcy będą mogli na bieżąco pozyskiwać informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi.

W natłoku zadań i spraw do załatwienia często zapominamy o rzeczach mniej lub bardziej ważnych. To również ma miejsce często w przypadku odbioru odpadów – wielu mieszkańcom zdarza się nie wystawić przed posesję pojemnika czy też worków z odpadami segregowanymi w odpowiednim dniu.

Aby usprawnić system odbioru odpadów komunalnych, ułatwiając wgląd do informacji na ten temat, burmistrz Orzesza postanowił udostępnić mobilną aplikację „Wywozik Orzesze”, która przygotowana została dla systemu Android w wersji od 4.0 oraz iOS działająca na telefonach, smartfonach oraz tabletach.

Podstawowymi zadaniami aplikacji jest przypominanie użytkownikom o terminach odbioru odpadów, wysyłanie aktualności związanych z gospodarką odpadami (np. przesunięcie terminu zbiórki, terminy zbiórek dodatkowych itp.). W aplikacji będzie można również znaleźć informacje dotyczące sposobu segregacji odpadów komunalnych, a także wysyłać reklamacje.
 
Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
We wrześniu 2011 roku w Gostyni otwarta została Zagroda Śląska. Obiekt zlokalizowany jest w
Pod koniec października w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu odbył się wernisaż wystawy foto
Około 21.30 w poniedziałek 14 stycznia zauważono płomienie, które minuta po minucie
Każdy z nas pewnie niejednokrotnie słyszał o akcjach zbierania plastikowych nakrętek, pr
Tradycją stały się już comiesięczne wycieczki organizowane przez Miejski Dom Kultury w
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca