Sun2142019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Z Czerwonym Kapturkiem na pikniku

  • PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

22 sierpnia Śląski Ogród Botaniczny wraz z Fundacją Stonoga zorganizował piknik rodzinny „Dzieciństwo bez granic”. Celem organizacji imprezy była zbiórka pieniędzy dla podopiecznego fundacji – Pawła Brząkalika.

Każdy, kto tego dnia zawitał na Sośniej Górze, mógł wziąć udział w przygotowanych warsztatach. W ramach kącika artystycznego najmłodsi mogli odkryć w sobie duszę artysty. Stworzyć własne drzewko, jeżyka czy też własną kompozycję z suszonych kwiatów i traw. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik ogrodnika, w którym można było zasiać zioła i kwiaty, oczywiście do ekologicznych doniczek. Każdy, kto lubi zagadki i przygody, mógł sprawdzić się w przyrodniczej grze terenowej. Młodzi odkrywcy dostali mapę i wyruszyli na poszukiwanie punktów z zagadkami ukrytych na terenie Centrum Edukacji.


Niemałą atrakcją okazały się również bańki mydlane i zawody sportowe, podczas których można było postrzelać z pistoletu na wodę, zagrać w koszykówkę i minihokeja. Dzięki wolontariuszom związanym z Fundacją Stonoga, którzy malowali twarze, każdy chętny mógł chociaż na chwilę przeistoczyć się w ulubione zwierzątko.


Przygotowano również gratkę dla miłośników motoryzacji – prawdziwy sportowy samochód był do ich dyspozycji: można było wsiąść do niego i poczuć się jak prawdziwy kierowca rajdowy.


Jedną z atrakcji były odwiedziny Czerwonego Kapturka i Wilka – teatr Prowincja z Mikołowa przedstawiał interaktywny spektakl dla najmłodszych – dzieci mogły zaśpiewać z Czerwonym Kapturkiem, a nawet zatańczyć ze Złym Wilkiem.

W ramach przeprowadzonej loterii "Dzieciństwo bez granic" udało się pozyskać 502 zł. Kwota ta zostanie przekazana na turnus rehabilitacyjny Pawła Brząkalika.

Organizatorzy serdecznie dziękują za wspólną zabawę oraz moc pozytywnej energii do dalszego działania na rzecz potrzebujących.
 

 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Na otwarcie Eko Bio Organic Centrum w Mikołowie Kamionce 8 listopada przyszło prawie dwa tys
W pierwszą niedzielę kwietnia w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbyły się obch
W październiku oficjalnie zakończył się wielki remont Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśkow
Przedstawiamy Państwu wszystkich kandydatów do Rady Miejskiej Orzesza w wyborach samorz
W ostatnią niedzielę września mieszkańcy Orzesza spotkali się na wykopkach zorganizowanych
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca