Sun2142019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Zaproszenie na wykład o drzewach

  • PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Już 5 sierpnia odbędzie się niezwykłe spotkanie z drzewami, jakich nie znamy. Z jednej strony wiele z rodzimych gatunków potrafimy rozpoznać i nazwać: dąb, buk, jarzębina, topola, jesion…, te nazwy nie są nam obce. Z drugiej – czy wiemy jednak, jaką tajemnice skrywają te nieraz niepozorne i pospolite w naszym otoczeniu gatunki? Jak może nas zaskoczyć wszechobecna brzoza albo tak zwyczajny bez czarny?

Spotkanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie (ul. K. Miarki, główna siedziba), a wykład wygłosi autorka broszury "Dobrze znane? O drzewach inaczej" - Kinga Brzeszcz. Podczas wykładu przedstawiona zostanie charakterystyka wybranych rodzimych gatunków drzew i krzewów. Oprócz informacji stricte botanicznych, uczestnicy zapoznają się ze zwyczajami, wierzeniami ludowymi czy przesądami, a także z zastosowaniem i właściwościami leczniczymi wybranych gatunków. Jednym słowem z pewnością na nowo odkryją bogactwo ukryte w tak pospolitych i dobrze znanych roślinach, jakimi są drzewa.
 
Po części wykładowej stali uczestnicy projektu wybiorą się z prelegentką do parku na część praktyczną zajęć.
 

5 sierpnia 2014 r.
godz. 10.00 – 12.30
MBP MikołówWykład stanowi część cyklu zajęć realizowanych przez Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie w ramach projektu dla wolontariuszy w wieku 60+   pn. „Ogród Dobrej Woli” dofinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020), lecz odbędzie się w konwencji otwartej, co oznacza, że zapraszamy na niego nie tylko uczestników projektu, lecz wszystkich chętnych i zainteresowanych tematem.

 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Co jakiś czas do Orzesza, jak i innych podobnych miast, zajeżdża cyrk. Karawana cyrkowych pr
W związku z tym, że studiowałam politologię, sprawy samorządu lokalnego są dla mnie szcz
Od grudnia 2012 roku powstaje film dokumentalny, który jest podsumowaniem  25 lat o
We wrześniu 2011 roku w Gostyni otwarta została Zagroda Śląska. Obiekt zlokalizowany jest w
Do 30 kwietnia można było zgłaszać prace na konkurs z okazji jubileuszu Orzesza pn. „
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca