Sun2142019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Wakacje się kończą

  • PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 


Wakacje nieubłaganie się kończą. Organizacje pozarządowe i placówki kulturalne i sportowe z całego regionu przygotowały wiele atrakcji. Młodzi uczestniczyli w półkoloniach, obozach, wycieczkach, spotykali się na warsztatach artystycznych, brali udział w rozgrywkach sportowych. W gminie Orzesze również wiele się działo.

W Zgoniu druhny i druhowie z II Szczepu Harcerskiego „Polana” przygotowali niezapomniane półkolonie dla orzeskich dzieci. Tematyka kolonii oparta została o niezwykle popularne wśród młodego pokolenia „Opowieści z Narnii” . Uczestnicy rywalizowali ze sobą podzieleni na dwie drużyny: Aslana i Białej, nazwanej później drużyną Kamiennych Posągów. Łącznie „rycerzy” było prawie 30.

 
Każdy dzień powiązany był z przygotowaniami do wielkiej bitwy. Pierwszego dnia rycerze poznawali sytuację panującą w Narnii oraz opracowywali obrzędowość swoich drużyn. Drugiego dnia musieli przygotować się fizycznie do bitwy, dlatego z wielką wytrwałością trenowali w lesie, własnoręcznie wykonali miecze, tarcze i łuki. Trzeci dzień upłynął na nauce udzielania pierwszej pomocy oraz grze w podchody. Wreszcie nadszedł piątek – dzień wielkiej bitwy. Drużyny zmierzyły się ze sobą w zawodach sportowych, ale również grach i zabawach. Rywalizacja była zażarta, wszak chodziło tu o honor, a dobro musiało pokonać zło.


 
Czyż to nie świetny pomysł na zorganizowanie wakacyjnego tygodnia? Z pewnością niejednego uczestnika, który jeszcze nie miał okazji przeczytać „Narnii”, spotkania te na pewno do tego przekonały.
fot. Szczepu

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Już 6 kwietnia drugie święto w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego – Międzyn
Podczas Dnia Ziemi Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej ŚOB odwiedziło ok. dwa tysi
Rozmowa z mgr Martą Jańczak, kuratorem Pracowni Kolekcji Naukowych i Zachowawczych Śląskiego O
Nareszcie zasłużone zwycięstwo piłkarzy LKS-u Gardawice, którzy w niedzielę, 9 wrze
20 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Katowice odbędzie się spotkanie promocy
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca