Fri2232019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Będzie wietrznie

  • PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Już w najbliższą niedzielę, 15 czerwca, w Śląskim Ogrodzie Botanicznym obchodzony będzie Światowy Dzień Wiatru. W tym dniu poprzez prelekcje i warsztaty przekazywane będą informacje o energii wiatrowej, jej potencjale, globalnym rozwoju i możliwościach zastępowania nieodnawialnych źródeł energii.

Dzieci wraz z opiekunami będą miały okazję wziąć udział w rodzinnej grze terenowej „Przeminęło z wiatrem” (godz. 12), w której będą do zdobycia nagrody i kolejna pieczątka do Legitymacji Odkrywcy – dokumentu, który dostają dzieci uczestniczące we wszystkich świętach ekologicznych organizowanych w Ogrodzie.
 
Ważnym elementem będzie inauguracja plenerowej wystawy fotografii przyrodniczej „Natura 2000 w województwie śląskim” udostępnionej przez Fundację Przyroda i Człowiek (godz. 16). Na wystawę złożyło się trzydzieści wielkoformatowych zdjęć wykonanych przez piętnastu fotografów. Cykl zainaugurowany został 4 kwietnia 2014 r. na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice, następnie wystawa eksponowana była na Uniwersytecie Śląskim, a od 8 czerwca można ją oglądać w Śląskim Ogrodzie Botanicznym.

 
Zaplanowano seminarium, podczas którego autorzy zdjęć będą opowiadać o swoich zamiłowaniach podglądania przyrody przez obiektyw. Następnie uczestnicy i wszyscy zainteresowani przejdą do sali audiowizualnej, gdzie fotograf Artur Jurkowski wygłosi prelekcję „Przepis na fotografię krajobrazu”. Będzie to autorski pokaz zawierający zarówno emocjonalne przeżycia związane z tą dziedziną fotografii, jak i garść inspirujących porad.
 
Podczas święta zaprezentuje się chór Uniwersytetu Śląskiego Dzieci Gioia (godz. 15), który tworzy 25 dzieci w wieku 5-13 lat. Zespół wykona repertuar obejmujący piosenki dziecięce, polskie i zagraniczne.
 
Jak podczas każdego święta, tak i tym razem odbywał się będzie kiermasz produktów ekologicznych i rękodzielnictwa, warsztaty edukacyjne, kącik zabaw dla najmłodszych. Obchody uwieńczy koncert zespołu Katarzyny Płusy, który wykona znane standardy muzyki rozrywkowej (godz. 17).
 
Śląski Ogród Botaniczny zaprasza również na EkoBazar – odbywający się na parkingu pod Sośnią Górą co niedzielę w godz. 10-17 targ z żywnością certyfikowaną. Będzie można zaopatrzyć się w pieczywo, nabiał, zioła, warzywa i owoce.

 
 
 
 Więcej informacji www.sibg.org.pl

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Już po raz trzeci Klub Gaja organizuje plebiscyt na Drzewo Roku 2013. Internauci przez cały c
Na I Wojewódzkim Zlocie Orkiestr Dętych „Ambitus” 16 września zaprezentowa
Rok szkolny zbliża się ku końcowi a na Notkach, zamiast o rozrywce i nadchodzących się wak
Miejska Biblioteka Publiczna i stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju zapraszają dzisi
Schroniska dla bezdomnych zwierząt są chyba najsmutniejszymi miejscami we wszystkich miastach
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca