Tue2212019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

90 lat OSP Mokre

  • PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 


W maju OSP Mokre świętowała swój Jubileusz 90-lecia. Jak podają dokumenty historyczne, Ochotnicza Straż Pożarna w Mokrem powstała 13 września 1924 roku. Remizę urządzono w pomieszczeniu gospodarczym przy ulicy Zamkowej udostępnionym przez pana Brożka. W latach poprzedzających wybuch II wojny światowej OSP Mokre została włączona do przygotowań obronnych w ramach Obrony Przeciwlotniczej i Gazowej.

Mimo że historia OSP Mokre nie jest ciągła, to dzięki determinacji mieszkańców Mokrego do niesienia pomocy potrzebującym, swoje ostatnie 10-lecie jednostka może zaliczyć do jednego z lepszych okresów w swoim istnieniu.

Poprzez ciągłe doposażanie drużyny w sprzęt i wprowadzanie różnego rodzaju szkoleń, jednostka jest przygotowana na sprawne i natychmiastowe działanie w przypadku wystąpienia jakichkolwiek zagrożeń w rejonie.

 
Uroczystości rozpoczęły się przy remizie OSP Mokre, skąd strażacy barwnym korowodem przemaszerowali do parafialnego kościoła św. Wawrzyńca na uroczystą mszę św.

Po mszy, na boisku klubu sportowego, odbyły się dalsze uroczystości. Iskierki – najmłodsza drużyna – wyśmienicie odśpiewały hymn OSP „Rycerze Floriana”. Zostały wręczone medale i odznaki, jak również podziękowania dla tych, którzy przyczynili się do rozwoju pożarnictwa w Mokrem.Po części oficjalnej wystąpiły ponownie Iskierki, tym razem w przedstawieniu napisanym i zrealizowanym specjalnie z okazji jubileuszu.

Zaproszeni goście mogli również podziwiać dzieci z sekcji tańca sportowego, które zaprezentowały się w dwóch układach tanecznych.


Dla wszystkich starczyło tradycyjnej strażackiej grochówki, przy gotowaniu której nie zabrakło rąk do pracy, jak również ogromnego tortu z dziewięćdziesięcioma świeczkami, za przygotowanie którego zarząd OSP Mokre składa serdeczne podziękowanie Dekortort.

Oprawa muzyczna to przede wszystkim zespół Arkadia Band oraz wspaniały mezzosopran znanej wokalistki Beaty Mańkowskiej.

Zarząd OSP Mokre dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości, jak również tym wszystkim, którzy wzięli w niej udział.
  

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
W 2011 roku, kontynuując rozpoczęte działania, już po raz trzeci, od 26 maja do 1 czerwc
Rozmowa z mgr Martą Jańczak, kuratorem Pracowni Kolekcji Naukowych i Zachowawczych Śląskiego O
Proszę bardzo! Na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw e-mail, potem publikacja i
Dzień Dziecka świętowano wszędzie, w szkołach również. Na pewno nie było w tym dn
Po interwencji radnej Marii Fuchs, wreszcie zaczęło się coś dziać w centrum Woszczyc. P
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca