Wed14112018

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Podsumowanie WOŚP w Orzeszu

  • PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

12 stycznia już po raz 22. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze w całej Polsce, również w Orzeszu, zbierali na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

W gminie Orzesze kwestowało 60 wolontariuszy, którzy łącznie zebrali 24 100,87 zł - ponad tysiąc złotych więcej niż w roku ubiegłym. Finałowe granie zaś odbyło się jak co roku w Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Ligonia w Zawadzie, gdzie rozegrano turniej siatkówki pomiędzy uczniami a absolwentami szkoły.


O 16 odbyło się czytanie w magicznym świecie bajek przygotowanym przez bibliotekarki. Podczas całej imprezy czynny był bufet, w którym można było zakupić domowe wypieki, i oczywiście muzyka, muzyka, muzyka... A na zakończenie o 20 tradycyjnie sztucznie ognie, czyli Światełko do Nieba.

16 stycznia zaś podczas spotkania jasekowego, wzorem lat ubiegłych, odbyła się licytacja, z której dochód dodatkowo zasilił konto WOŚP.

Organizatorki: szefowa sztabu Ilona Czardybon i dyrektor szkoły Ewa Golus oraz wolontariusze dziękują serdecznie za udział!A jak wyglądała akcja w poprzednich latach można przeczytać 2013  i 2012

 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Podczas Dnia Ziemi Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej ŚOB odwiedziło ok. dwa tysi
Zespół Tańca Nowoczesnego "Delta" z Orzesza zajął III miejsce na IV Og&oac
W styczniu Regionalny Zespół Śpiewaczy Szarotki obchodził swoje 30-lecie istnienia.
W ramach obchodów jubileuszu 50-lecia nadania praw miejskich Orzeszu 6 lipca odbyła się
Panią Małgorzatę Kołodziej poznałam na kiermaszu ekologicznym, gdzie prezentowała natural
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca