Tue2212019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Biuro św. Mikołaja już czynne!

  • PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 


Od 9 grudnia do Biura św. Mikołaja, które mieści się w budynku byłego żłobka przy ulicy Konstytucji 3 maja 18 w Mikołowie, można przynosić wszystko, co może przydać się drugiemu człowiekowi, m.in. ubrania, książki, zabawki, przybory szkolne czy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności.

Już po raz dwunasty w okresie przedświątecznym w Mikołowie szeroko swoje drzwi otwiera Biuro św. Mikołaja. – Akcja ta powstała z chęci niesienia pomocy osobom potrzebującym – mówi  pomysłodawca i główny organizator Łukasz Osmalak. – Ale bez wsparcia wielu osób pomysł ten nie mógłby być realizowany, a już na pewno nie z taką pompą, jak ma to miejsce.

Osoby bardzo zaangażowane w akcję, o których nie sposób nie wspomnieć to wolontariuszki: Ewa Piasecka, Anna Filipek i Joanna Koczy. Przy organizacji Biura św. Mikołaja co roku pomagają również wolontariusze mikołowskiej oazy, zaś dzięki przychylności władz miasta Mikołowa Biuro bezpłatnie na czas trwania akcji otrzymuje lokal.

W tym roku do akcji włączył się również Śląski Ogród Botaniczny, w którym został otwarty oddział Biura św. Mikołaja, gdzie również można przynosić dary dla potrzebujących w godzinach pracy ŚOB, tj. 7-15. Sami pracownicy spośród siebie, swoich rodzin i znajomych zebrali już sporo rzeczy, które z całą pewnością sprawią radość niejednej osobie.

W tym roku dary zostaną przekazane podopiecznym stowarzyszenia „Uśmiech” z Mikołowa, Domu PCK Centrum Interwencji Kryzysowej Dom Samotnej Matki z Rudy Śląskiej oraz Noclegowni z Tychów.
 
Rzeczy można przynosić do 21 grudnia od pon. do pt. w godz. 13-16 oraz w soboty od 10 do 12.
Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie!


 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Na zamku w Chudowie 22 marca odbył się turniej Tarczy i Miecza zawodników pierwszej w
Informacja o budowie kopalni czy jakiegokolwiek zakładu przemysłowego niesie ze sobą zawsze
W Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie rozpoczyna się kolejny sezon dedykowany tym, kt&
Od kilku już lat, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, najzdolniejszym uczniom z Orzesza prz
Już 19 czerwca na scenie kameralnej mikołowskiej biblioteki przy ulicy Karola Miarki 5 zo
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca