Tue2212019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Orzesze liderem edukacji 2013

  • PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 


Gmina Orzesze została wyróżniona w III edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów „Samorządowy Lider Edukacji”.

27 listopada br. w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Burmistrz Miasta Orzesze Andrzej Szafraniec oraz Dyrektor Miejskiego Zespołu Oświaty Anna Czarnacka, odebrali gratulacje od Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz certyfikat potwierdzający osiągnięcia i znaczący wkład w rozwój edukacji, podnoszenie jakości kształcenia i wspieranie innowacji w orzeskim szkolnictwie. W uroczystości udział wzięli także samorządowcy innych gmin, które otrzymały certyfikat, naukowcy, przedstawiciele świata biznesu, kultury i oświaty.

We wrześniu br. zakończyła się merytoryczna ocena i analiza zgłoszeń w III edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji 2013”, a na początku października Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego potwierdziła nadanie certyfikatów dla samorządów z całej Polski, które mogą pochwalić się sukcesami i innowacyjnymi działaniami w sferze rozwoju edukacji.

W ramach programu „Samorządowy Lider Edukacji 2013” zespół ekspertów złożony z naukowców dokonał oceny i akredytacji gmin i powiatów uczestniczących w projekcie, przyznając najlepszym spośród nich prestiżowe wyróżnienia i certyfikaty potwierdzające znaczące osiągnięcia w dziedzinie lokalnej polityki edukacyjnej i wspierania szkolnictwa. Patronat honorowy nad programem objął prof. Jerzy Buzek.

17 grudnia o 15.30 w Szkole Podstawowej nr 2 w Orzeszu odbędzie się konferencja poświęcona polityce edukacyjnej Orzesza jako Samorządowego Lidera Edukacji 2013.

inf. i fot. Artur Grzywok, UM Orzesze
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Na początku maja został otwarty długo wyczekiwany plac zabaw w Centrum Edukacji Przyrodni
W maju przedszkole nr 2 w Orzeszu, jako trzecie w gminie, otrzymało swoje imię. Pomysł pojaw
Od 9 grudnia do Biura św. Mikołaja, które mieści się w budynku byłego żłobka prz
Restauracja "U Kusia" pragnie zatrudnić osobę na stanowisko kelnera/barmana. Pracod
Na otwarcie Eko Bio Organic Centrum w Mikołowie Kamionce 8 listopada przyszło prawie dwa tys
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca