Wed14112018

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Orzesze liderem edukacji 2013

  • PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 


Gmina Orzesze została wyróżniona w III edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów „Samorządowy Lider Edukacji”.

27 listopada br. w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Burmistrz Miasta Orzesze Andrzej Szafraniec oraz Dyrektor Miejskiego Zespołu Oświaty Anna Czarnacka, odebrali gratulacje od Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz certyfikat potwierdzający osiągnięcia i znaczący wkład w rozwój edukacji, podnoszenie jakości kształcenia i wspieranie innowacji w orzeskim szkolnictwie. W uroczystości udział wzięli także samorządowcy innych gmin, które otrzymały certyfikat, naukowcy, przedstawiciele świata biznesu, kultury i oświaty.

We wrześniu br. zakończyła się merytoryczna ocena i analiza zgłoszeń w III edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji 2013”, a na początku października Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego potwierdziła nadanie certyfikatów dla samorządów z całej Polski, które mogą pochwalić się sukcesami i innowacyjnymi działaniami w sferze rozwoju edukacji.

W ramach programu „Samorządowy Lider Edukacji 2013” zespół ekspertów złożony z naukowców dokonał oceny i akredytacji gmin i powiatów uczestniczących w projekcie, przyznając najlepszym spośród nich prestiżowe wyróżnienia i certyfikaty potwierdzające znaczące osiągnięcia w dziedzinie lokalnej polityki edukacyjnej i wspierania szkolnictwa. Patronat honorowy nad programem objął prof. Jerzy Buzek.

17 grudnia o 15.30 w Szkole Podstawowej nr 2 w Orzeszu odbędzie się konferencja poświęcona polityce edukacyjnej Orzesza jako Samorządowego Lidera Edukacji 2013.

inf. i fot. Artur Grzywok, UM Orzesze
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Pod koniec sierpnia Śląski Ogród Botaniczny zamienił się na jeden dzień w wielki plen
Miejska Biblioteka Publiczna organizuje I Mikołowskie Dyktando. Poprzez konkurs biblioteka wł
Rozmowa z Anną Kiermaszek, instruktorką tańca, która poprzez ruch wyraża siebie, swo
Rozmowa z Gabi Rudawską-Gąsior, wokalistką muzyki gospel, instruktorką, kompozytorką i dyr
Tradycją stały się już comiesięczne wycieczki organizowane przez Miejski Dom Kultury w
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca