Mon1822019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Żonkil - znak nadziei

  • PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Pod koniec października uczniowie Gimnazjum oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Ornontowic wzięli udział w akcji pn. „Pola Nadziei”.

Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy, a jej głównym celem jest propagowanie idei opieki hospicyjnej.

Akcja przywędrowała ze Szkocji, gdzie zainicjowała ją Fundacja Marie Curie Cancer Care. W Polsce jako pierwsze zorganizowało ją w 1998 roku Hospicjum św. Łazarza z Krakowa. Obecnie akcja ta jest realizowana w ponad 40 polskich miastach, a jej celem jest przypominanie o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w ostatnim okresie życia.

Co roku na początku października z okazji Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach. Kwiat żonkila to symbol nadziei na nowe życie – odrodzenie. Uczniowie z Ornontowic 18 października stworzyli własne pola nadziei i zasadzili 200 cebulek żonkili na terenie ornontowickiego parku.


W ramach akcji uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli również film dotyczący działalności hospicjum, wysłuchali także krótkiej prelekcji na temat profilaktyki chorób nowotworowych.
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
W styczniu Regionalny Zespół Śpiewaczy Szarotki obchodził swoje 30-lecie istnienia.
Na otwarcie Eko Bio Organic Centrum w Mikołowie Kamionce 8 listopada przyszło prawie dwa tys
12 stycznia już po raz 22. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontar
Punktualnie w południe 6 stycznia w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych już po raz
W Nowy Rok odbył się Koncert Noworoczny, który jest już tradycją w kościele pw. NS
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca