Fri14122018

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Żonkil - znak nadziei

  • PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Pod koniec października uczniowie Gimnazjum oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Ornontowic wzięli udział w akcji pn. „Pola Nadziei”.

Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy, a jej głównym celem jest propagowanie idei opieki hospicyjnej.

Akcja przywędrowała ze Szkocji, gdzie zainicjowała ją Fundacja Marie Curie Cancer Care. W Polsce jako pierwsze zorganizowało ją w 1998 roku Hospicjum św. Łazarza z Krakowa. Obecnie akcja ta jest realizowana w ponad 40 polskich miastach, a jej celem jest przypominanie o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w ostatnim okresie życia.

Co roku na początku października z okazji Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach. Kwiat żonkila to symbol nadziei na nowe życie – odrodzenie. Uczniowie z Ornontowic 18 października stworzyli własne pola nadziei i zasadzili 200 cebulek żonkili na terenie ornontowickiego parku.


W ramach akcji uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli również film dotyczący działalności hospicjum, wysłuchali także krótkiej prelekcji na temat profilaktyki chorób nowotworowych.
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
W ramach wakacji organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu odbyły się warsztaty
Panią Małgorzatę Kołodziej poznałam na kiermaszu ekologicznym, gdzie prezentowała natural
Zdjęcie wykonane 14 stycznia tego roku podczas pożaru kościoła w Jaśkowicach zdobyło I mi
Stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną w
  Pod koniec czerwca odbył się finał 12. edycji konkursu Znak Jakości Interkl@sa po
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca