Sun2142019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Trzy tysiące złotych dla młodych z powiatu mikołowskiego

  • PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Zarząd stowarzyszenia Centrum Społecznego Rozwoju ogłasza pierwszą edycję konkursu grantowego w ramach programu Fundusz Kreatywności.
 
Misją funduszu jest tworzenie warunków do rozwoju uzdolnień, zainteresowań i pasji młodzieży z powiatu mikołowskiego, rozwój wolontariatu oraz promocja społecznej odpowiedzialności biznesu.

 
O mikrogranty w ramach Funduszu mogą ubiegać się osoby indywidualne i grupy nieformalne działające społecznie lub zainteresowane działalnością na rzecz innych osób. Konkurs przeznaczony jest dla wnioskodawców indywidualnych lub liderów grup młodzieżowych, którzy mają 18-25 lat i zamieszkują na terenie powiatu mikołowskiego.
 
Uzyskaną dotację można będzie przeznaczyć na organizację kursów, warsztatów, zakup sprzętu potrzebnego do rozwijania pasji i zainteresowań oraz pokrycie kosztów organizacji spektakli, wernisaży, happeningów, koncertów, imprez o charakterze sportowym lub kulturalnym itp. Ważna jest tutaj kreatywnością wnioskodawcy.
 
Na realizację projektu można dostać do 3000 zł.Działania prowadzone w ramach projektu muszą być prowadzone na terenie powiatu mikołowskiego i powinny angażować także inne grupy mieszkańców.
 
W  ramach każdego składanego projektu należy przewidzieć wkład niefinansowy w postaci pracy wolontariackiej na rzecz społeczności lokalnej lub wybranych grup osób w gorszej sytuacji życiowej. Fundusz Kreatywności działa głownie dzięki pieniądzom przekazanym na ten cel przez mieszkańców powiatu mikołowskiego w ramach odpisu 1% od podatku. Szczegółowe informacje na temat Funduszu Kreatywności zapisane zostały w jego Regulaminie i w Ogłoszeniu konkursu. na stronie www.funduszkreatywnosci.pl.
 
Centrum Inicjatyw Społecznych i Gospodarczych zaprasza organizacje pozarządowe do promocji konkursu wśród swoich najmłodszych członków i a także do współpracy przy realizacji kolejnej edycji.      


    

Centrum Inicjatyw Społecznych i Gospodarczych

Centrum Społecznego Rozwoju
ul. Wyszyńskiego 8
43-173 Łaziska Górne
tel.  503 878 672
tel./fax. 32 444 64 53
www.csr.biz.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Przez kilka dni (17-22 maja) można było oglądać w Ornontowicach wystawę poświęconą PRL-
6 grudnia Instytut Mikołowski odwiedził znakomity pisarz i eseista Andrzej Stasiuk, któ
W dniach 21-25 marca Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botaniczn
Ruch na świeżym powietrzu to coś, czego brakuje wszystkim, szczególnie tym ćwiczący
W styczniu orzeszanie jak co roku byli świadkiem wspaniale przygotowanego przedstawienia jase
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca