Sun2142019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Pioruny i błyskawice

  • PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Dla wielu rodzin niedzielne popołudnia spędzane w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego, kiedy to odbywają się święta ekologiczno-przyrodnicze, to już tradycja. Tak było również w lipcu, podczas Święta Pioruna, którego tematem przewodnim były zjawiska pogodowe i zmiany klimatyczne.

Pracownia Śląskiego Kalendarza Ekologicznego ŚOB przygotowała na ten dzień wiele atrakcji. Szczególnym powodzeniem cieszył się questing – rodzinna gra terenowa, polegająca na przejściu trasy i rozwiązywaniu zagadek zgodnie z wierszowaną instrukcją, którą każdy uczestnik otrzymywał na starcie. Dla tych, którzy przeszli z powodzeniem cały questing przygotowano nagrody, a w tajemniczej skrzyni czekał na odkrywców prawdziwy skarb.


Nie zabrakło warsztatów, zajęć manualnych oraz zabaw w kąciku dla najmłodszych. Chętni mogli wziąć udział w amatorskiej obserwacji chmur, zapoznać się z funkcjonowaniem stacji meteorologicznej zamontowanej na terenie CEPiE oraz uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez strażaka z OSP ze Śmiłowic, który instruował, jak należy zachowywać się podczas burz, którym towarzyszą wyładowania atmosferyczne i w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy osobom porażonych piorunem. Nie zabrakło dobrej kuchni i kiermaszu, na którym można było zaopatrzyć się w zioła, ekologiczne produkty spożywcze oraz podziwiać wyroby rękodzielnicze.


A we wrześniu znów okazja do rodzinnego świętowania na łonie natury: Święto Dzikiej Fauny, Flory i Siedlisk Naturalnych połączone ze światową akcją sprzątania świata. Szczegóły świąt organizowanych przez Śląski Ogród Botaniczny na stronie www.sibg.org.pl w zakładce Ogród Świąt Ekologicznych.


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Pod koniec sierpnia Śląski Ogród Botaniczny zamienił się na jeden dzień w wielki plen
W pierwszą niedzielę po Świętach Wielkanocnych, 27 kwietnia, Śląski Ogród Botanicz
{jcomments on} W ramach cyklu Kino Niezależne w Mikołowie, Miejska Biblioteka Publiczna w M
Gmina Orzesze została wyróżniona w III edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfi
11 czerwca Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie wespół z Wojewódzkim Ośrod
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca