Tue2212019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Gimnazjum z Orzesza wyróżnione

  • PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 


 
Pod koniec czerwca odbył się finał 12. edycji konkursu Znak Jakości Interkl@sa pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Marszałka Sejmu RP, podczas którego Gimnazjum nr 1 z Orzesza, jako jedyna szkoła z powiatu mikołowskiego, otrzymało certyfikat. To prestiżowe wyróżnienie potwierdza, że szkoła ta jest ośrodkiem wdrażania idei społeczeństwa opartego na wiedzy.

Co to za nagroda?
Znak Jakości Interkl@sa to ogólnopolska inicjatywa, której głównym celem jest promowanie szkół przygotowujących uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym, zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej.

Edycja 12.
W tym roku do konkursu zgłosiło się aż 30 szkół z całej Polski, z których po wnikliwej analizie zgłoszeń, stron internetowych i prezentacji multimedialnych wybranych zostało 15 najlepszych. Delegacje nominowanych szkół, wśród których znalazło się orzeskie gimnazjum, zostały zaproszone na finał do Warszawy.

Finał
Podczas finału reprezentanci szkół przedstawiali swoje prezentacje. O Znak Jakości walczyły szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz zespoły szkół. Każda delegacja miała 10 minut na przedstawienie najważniejszych dokonań szkoły w aspekcie nowoczesnej edukacji. Prezentacje dotyczyły przede wszystkim inicjatyw oddolnych szkoły, które przyjęły się i niekiedy wyszły poza ramy danej placówki i są wykorzystywane nawet na arenie wojewódzkiej czy ogólnopolskiej.

W poniedziałkowy poranek, 10 czerwca, finaliści spotkali się w gmachu Sejmu RP, który zwiedzili z przewodnikiem. Następnie rozpoczęła się uroczysta gala w Sali Kolumnowej transmitowana na stronach sejmowych, w której udział wzięła wiceminister edukacji - Joanna Berdzik, dla której wyróżnione szkoły są przykładem nowej jakości edukacji.

Certyfikat dla Orzesza
Wśród 15 wybranych szkół znalazła się jedna z powiatu mikołowskiego: Gimnazjum nr 1 im. Poległych na Pasternioku, które otrzymało certyfikat na dwa lata. Ponadto szkoła otrzymała nagrody rzeczowe: książki i gry, kursy językowe, programy antywirusowe, programy antyplagiatowe oraz zestawy upominków od Fundacji Dzieci Niczyje, które odebrały uczennice Marta Sisman i Karina Reske wraz z dyrektor Gabrielą Kret i panią Beatą Marek-Pacześ. Serdecznie gratulujemy!

fot. www.interklasa.pl 

 

Komentarze  

 
0 #1 Kacper 2013-07-01 12:38
Wielkie gratulacje dla uczniów i zespołu nauczycielskieg o!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Miejska Biblioteka Publiczna i stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju zapraszają dzisi
„Jeżeli chciałbym zacząć swoją przygodę z teatrem, szukałbym jej w miejscu, z kt&o
{jcomments on} W ramach cyklu Kino Niezależne w Mikołowie, Miejska Biblioteka Publiczna w M
Mimo opadów śniegu i mrozu prace remontowe Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu trwają be
W pierwszą niedzielę po Świętach Wielkanocnych, 27 kwietnia, Śląski Ogród Botanicz
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca