Sun18112018

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Zabawa była przednia

  • PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 


Już po raz kolejny w orzeskim Zespole Szkół odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Jesteśmy razem”. Aby spędzić miło popołudnie, do szkoły przybyli uczniowie, rodzice, rodziny oraz znajomi. Prowadzący część artystyczną zaprosili nas w podróż poprzez szalone lata 70. i 80. Zabrzmiały przeboje takich zespołów, jak Abba, Boney M, Modern Talking oraz tych nowoczesnych. Ponownie mogliśmy podziwiać taniec Johna Travolty i jego partnerki oraz wspaniale dopracowany układ kroków do piosenki „Night Fever” z repertuaru Bee Gees.


Do zaprezentowania swoich muzycznych talentów poproszeni zostali także absolwenci gimnazjum. Jak zawsze mogliśmy na nich liczyć. Po występach nastąpiło rozdanie nagród laureatom konkursu matematycznego. Pani dyrektor Gabriela Kret zaprosiła wszystkich do udziału w przeróżnych atrakcjach przygotowanych przez uczniów i nauczycieli. A wybór był naprawdę duży.


Na uzdolnionych wokalnie czekało karaoke, które cieszyło się dużą popularnością. Ponadto można było zagrać w gry i rozwiązać łamigłówki. Nie zawiodło oczywiście studio fotograficzne, które jest już stałym punktem programu tego typu spotkań. Tym razem można było zrobić sobie zdjęcie z Tygryskiem, bohaterem opowieści o Kubusiu Puchatku. Uczniom bardzo spodobał się ten pomysł i chętnie pozowały z swoim ulubieńcem. Młodych fotografów wsparła grupa fotograficzna eF działająca w Miejskim Ośrodku Kultury.

  


Prawdziwą niespodzianką okazał się pokaz walk rycerskich. Odbył się on na świeżym powietrzu, na terenie za szkołą. Po dwóch pojedynkach, na broń krótką i długą, damy przyglądające się widowisku musiały wybrać zwycięzcę. Szanse były bardzo wyrównane, ale mógł wygrać tylko jeden. Pogoda wyjątkowo dopisała. Było ciepło i świeciło piękne słoneczko.


Na zmęczonych i głodnych uczestników festynu czekała kawiarenka, w której można było kupić pyszne ciasto i kawę, oraz bar sałatkowy. Przy stolikach można było oddać się swobodnej rozmowie a przy tym podziwiać dzieła plastyczne uczniów. Wszyscy bawili się świetnie do późnych godzin. Dochód z tej imprezy został przekazany na leczenie jednego z uczniów Zespołu Szkół, który zmaga się z białaczką.


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Od sierpnia 2007 r. działa w Mikołowie Towarzystwo Przyjaciół Śląskiego Ogrodu B
Na lipcowym posiedzeniu Komisji Ładu i Porządku oraz Przestrzegania Prawa radni zajmowali
W powiecie mikołowskim zarejestrowanych jest 127 organizacji pozarządowych, z czego 56 z nich
Na 28 czerwca 2012 roku zaplanowano otwarcie nowego społecznego portalu internetowego powiatu
W najbliższą sobotę hala z ekologiczną i certyfikowaną żywnością Eko Bio Organic Centr
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca