Sun18112018

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Głosuj na łaziską lipę!

  • PDF
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

Już po raz trzeci Klub Gaja organizuje plebiscyt na Drzewo Roku 2013. Internauci przez cały czerwiec mogą głosować na 11 drzew, wybranych spośród 191 zgłoszonych z całego kraju.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi ludzi na konieczność ochrony przyrody, integracja społeczności lokalnych w całej Polsce oraz podkreślenie ich związku z drzewami szczególnie przez nie docenianymi.

Ambasadorami konkursu są: podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska oraz reżyser i senator Kazimierz Kutz.  Ubiegłoroczny zwycięzca – platan z Kóz (woj. śląskie) otrzymał ponad 7000 głosów i reprezentował Polskę w konkursie Europejskie Drzewo Roku, w którym zajął drugie miejsce i zdobył prawie 14 000 głosów.

Do tej edycji konkursu zakalikowana został również lipa rosnąca przez Domem Kultury w Łaziskach Górnych. Dlatego pracownicy urzędu miejskiego Łazisk, którzy zgłosili drzewo do konkursu, zachęcają do oddawania głosów:

Lipa jest symbolem życia kulturalnego miasta toczącego się wokół Miejskiego Domu Kultury, przed którym stoi. Zainteresowanie lipą wśród mieszkańców wzrosło, gdy jej siostra – druga lipa rosnąca przed domem kultury – została wycięta. Na jej miejscu posadzono nową lipę, pieszczotliwie nazwaną córeczką.


fot. Tomek Pikuła, Archiwum Klubu GajaWażne informacje na temat głosowania:
Aby oddać głos, należy na stronie www.baobab.nazwa.pl/www/drzewo_roku_2013 wskazać zdjęcie łaziskiego drzewa, a następnie podać swój adres e-mail, na który zostanie wysłany link potwierdzający oddanie głosu. Głos zostanie zliczony po kliknięciu w link aktywujący. Jeżeli mają Państwo kilka adresów e-mailowych, to można oddać głos z każdego z nich – 1 e-mail to 1 głos.

Wygra drzewo, które zdobędzie największą liczbę głosów. Zatem głosujcie – każdy głos się liczy! 

Komentarze  

 
0 #1 Wojciech 2013-06-03 17:41
Ja już oddałem 3 głosy, jak na prawdziwego łaziszczanina patriotę przystało :P
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Pani Maria Wacławek – najbardziej chyba znana orzeska blogerka – startuje w kolejn
Dzień Dziecka świętowano wszędzie, w szkołach również. Na pewno nie było w tym dn
Nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś z nas będzie potrzebował wsparcia innych. Dzisiaj w pełni si
W maju przedszkole nr 2 w Orzeszu, jako trzecie w gminie, otrzymało swoje imię. Pomysł pojaw
1 czerwca w Zespole Szkół w Orzeszu był obchodzony jako Dzień Talentów. Ju
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca