Fri2232019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Przyznano nagrody w konkursie ekologicznym

  • PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 


Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Bioróżnorodności w Śląskim Ogrodzie Botanicznym wręczone zostały nagrody w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej.

Konkurs ten od dwunastu lat organizowany jest przez Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza z Orzesza Gardawic. Jego głównym celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu ekologii, ochrony środowiska i przyrody oraz szerzenie postaw proekologicznych wśród młodzieży. Pomysłodawcą i organizatorem jest nauczyciel biologii i chemii oraz opiekun koła ekologicznego pani Katarzyna Bober.


fot. Dr Bogdan Ogrodnik – wicedyrektor ds. naukowych Śląskiego Ogrodu Botanicznego – składa gratulacje laureatom II miejsca


„Bez wody nie ma życia” – to przewodnie hasło tej edycji konkursu. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test, potem sumowano punkty w ramach szkolnych drużyn, by na tej podstawie wyłonić trzy ekipy, które przeszły do drugiego etapu. W finale zaś drużyny odpowiadały na pytania o charakterze problemowym, przygotowane przez pracowników Śląskiego Ogrodu Botanicznego, który od pięciu lat sprawuje opiekę merytoryczną nad konkursem.


fot. Nagrodę Pawłowi Fortunie – Mistrzowi Wiedzy Ekologicznej – wręcza naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Mikołowie Krystyna Morawiec.


W tegorocznej edycji zwyciężyła drużyna uczennic z Gimnazjum nr 1 z Mikołowa, przygotowana przez panią Izabelę Niczyporuk, w składzie: Dorota Stangret, Inez Hadasik oraz Barbara Magiera. W finałowej trójce znaleźli się również uczniowie z Gimnazjum nr 3 z Łazisk Górnych (Janusz Godziek, Bartłomiej Krasoń, Paweł Toman, opiekun  – pani Ewa Sobczak) oraz, na trzecim miejscu, drużyna Gimnazjum nr 3 z Gardawic w składzie: Izabela Kukla, Ewa Kopiec, Justyna Szołtysek, opiekun – pani Katarzyna Bober. Niezależnie od wyników drużynowych została przyznana nagroda indywidualna – tytuł Mistrza Wiedzy Ekologicznej – dla uczestnika, który uzyskał największą ilość punktów w teście. Najlepszy okazał się uczeń Zespołu Szkół z Wyr – Paweł Fortuna.


fot. Laureaci wraz z opiekunami, panią naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz dyrektorem Śląskiego Ogrodu Botanicznego


Laureaci otrzymali pięknie wydane publikacje o tematyce przyrodniczej, które ufundowało Starostwo Powiatowe Mikołów. 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
W 9 dzielnicach Orzesza 60 wolontariuszy podczas 20. Finału zbierało pieniądze na rzecz Wiel
Przyroda jest zagrożona i co do tego nikt nie ma już wątpliwości. Ekspansywność człow
Zarząd stowarzyszenia Centrum Społecznego Rozwoju ogłasza pierwszą edycję konkursu grantoweg
W ramach wakacji organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu odbyły się warsztaty
W pierwszą niedzielę kwietnia w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbyły się obch
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca