Sun2432019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Dzień Otwarty w Zespole Szkół

  • PDF
Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
  • poprzedni
  • 1 z 7
  • następny

Jak co roku na wiosnę, tak i tym razem Zespół Szkół w Orzeszu odwiedzili szóstoklasiści z SP 2 oraz SP 6. Po powitaniu przez panią dyrektor, mogli poznać starszych kolegów, zwiedzić szkołę oraz uczestniczyć w wielu przygotowanych dla nich zabawach i lekcjach otwartych.
 
Za udział w każdej z nich uczestnicy otrzymywali prowizoryczne banknoty – orzeszki, które mogli wymieniać w szkolnej kawiarence na przeróżne słodkości i napoje. Miało to być zachętą do aktywnego poznawania przyszłego miejsca nauki.

 Sale biologiczna i fizyczno-chemiczna kusiły gości ciekawymi doświadczeniami. Wielu przyszłych uczniów gimnazjum wykazało się talentem muzycznym podczas karaoke. Zabrzmiały m.in. przeboje Eweliny Lisowskiej czy też zagranicznych wykonawców, takich jak Adele.
 
Chętni mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy, biorąc udział w castingu do „Krzyżaków". Wcześniej jednak musieli się odpowiednio przygotować: czekały na nich stroje oraz elementy charakteryzacji. Bawili się przy tym świetnie i chwalili ten pomysł.
 


Osoby lubiące wszelkiego rodzaju łamigłówki mogły sprawdzić swoją wiedzę i zdolność kojarzenia faktów. Każdy z chęcią zostawił swój podpis na ,,ścianie graffiti". W sali artystycznej uzdolnione trzecioklasistki sporządzały portrety tych, którzy wykazali się anielską cierpliwością podczas pozowania. Można było stworzyć własne filcowe dzieło. Oprócz tego były robione pamiątkowe fotografie z tłem. Następnie, już wydrukowane, trafiały do uwiecznionych na nich osób.
 


Takie dni otwarte są organizowane już od wielu lat. Dzięki temu szóstoklasiści mogą wstępnie poznać szkołę i zajęcia, jakie proponuje, oraz porozmawiać z gimnazjalistami. Myślę, że taka inicjatywa pomaga w szybkim zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu po rozpoczęciu nauki w Zespole Szkół. 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Uczniowie jednej z podstawówek w Rudzie Śląskiej mieli okazję w minioną środę p
Kto wiedział, że istnieje stowarzyszenie teatralne o nazwie „Dom z Jaśkowic”? M
Pierwsze nieśmiałe spotkania kilku osób. Pierwsze rozmowy o fotografii, o wsp&oacut
Kopa i trojak – przede wszystkich tych dwóch słów nie zapomną zagraniczni
Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Mikoł
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca