Sun2142019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Spotkanie z Henrykiem Grzonką

  • PDF
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

W środę, 17 kwietnia opowieściami o Górnym Śląsku dzielił się będzie Henryk Grzonka – wybitny dziennikarz sportowy, prezes Polskiego Radia Katowice.

Henryk Grzonka zaprezentuje Książkę „Polskie Radio Katowice 1927-2012” wydaną z okazji jubileuszu Polskiego Radia Katowice. W 2012 roku minęło bowiem 85 lat od powstania  tej stacji. Autor książki, a zarazem prezes Radia Henryk Grzonka podkreśla, że powstała ona na bazie kalendarium, w którym historia Śląska jest wyraźnym tłem dla historii tej lokalnej rozgłośni. Podczas spotkania w Mikołowie autor poruszy także kwestie związane z mikołowskimi losami rodziny Ligoniów.


Henryk Grzonka Prezes Zarządu, Redaktor Naczelny Polskiego Radia Katowice, związany z Radiem Katowice od 30 lat. Jeden z najbardziej uznanych sprawozdawców sportowych w Polsce, specjalizujący się w sportach motorowych. Relacjonował wiele ważnych imprez sportowych, w tym letnie i zimowe igrzyska olimpijskie oraz ponad 200 najważniejszych imprez żużlowych rangi mistrzostw świata. Jest autorem pierwszej w świecie encyklopedii sportu żużlowego oraz kilku innych publikacji książkowych poświęconych tej dyscyplinie. Przez wiele lat kierował działalnością programową Radia, jako sekretarz programu, szef anteny i zastępca redaktora naczelnego.

 

Miejska Biblioteka Publiczna
Mikołów
17 kwietnia 2013 r. g. 18
Wstęp wolny!

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
8 października w Jaśkowicach odbędzie się koncert charytatywny zorganizowany przez przyj
Grudniowy sobotni wieczór, ale bez siarczystego mrozu i śniegu po kolana, ornontowic
Ruch na świeżym powietrzu to coś, czego brakuje wszystkim, szczególnie tym ćwiczący
Mimo kapryśnej aury, zaplanowane na Dzień Dziecka atrakcje odbyły się a frekwencja dopisał
Koncert zespołu De Nuevo zapowiadany był od dawna. Informacje były na stronach portali in
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca