Sun2432019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Zaproszenie na wernisaż fotografii Katarzyny Miguły

  • PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

22 lutego o godz. 18 w Restauracji „Skałka” w Świętochłowicach odbędzie się wernisaż fotografii orzeskiej artystki – Katarzyny Miguły. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu Andrzeja Lipińskiego.
 
Jest to pierwsza indywidualna wystawa Katarzyny. Wcześniej uczestniczyła w wielu plenerach malarskich i fotograficznych organizowanych przez MOK w Orzeszu, MDK w Łaziskach Górnych, MOK w Radlinie czy Dom Kultury w Niewiadomiu. Wystawiała również swoje prace wraz z Grupą Fotograficzną eF z Orzesza, której od kilku lat jest członkinią.

 Rodzaj fotografii, który uprawia artystka, pomaga uporać się z emocjami, nie tylko je wyraża, ale także wyzwala i prowokuje. Każda sesja jest dla niej bardzo ważna i ma ogromne znaczenie sentymentalne. – Uważam, że fotografia nie jest sposobem na życie – ona jest częścią życia. Nie wyobrażam sobie nie robić zdjęć. Zdjęcia, które wybrałam do wystawy, pokazują ulotność, swoistą nieuchwytność i mistycyzm – powiedziała artystka.
 
Motywacją do zrobienia takiego cyklu była opozycja do współczesnych fotografii pięknych modelek, idealnie wyretuszowanych, pokazujących każdy detal, ale również zwyczajna chęć spróbowania czegoś innego i pokazania tego, czego oko nie zarejestruje w taki sposób jak aparat fotograficzny.
 
– Uwielbiam teatr. Nigdy nie grałam w spektaklach, ale na swoich zdjęciach czuję się jak aktorka w jednoosobowym teatrze – tak mówi o sobie. Kolorystyką nawiązuje do przedstawień Tadeusza Kantora. U twórcy teatru śmierci można zauważyć mnogość rekwizytów (gdzie każdy ma swoje znaczenie i nie jest dodany do spektaklu przypadkowo!). Na swoich fotografiach ogranicza się do lekkich materiałów i swojego ciała jako głównego bohatera. – Nie chciałam współpracować z modelką, ponieważ te zdjęcia mają na celu pokazanie istoty MOJEJ fotografii.
 
– Znajomość swojego ciała ułatwia współpracę z aparatem, a w szczególności nastawę czasu otwarcia migawki, który jest dostosowany to tempa poruszania się. Od siebie można więcej wymagać, a w razie niepowodzenia pretensje kierować jedynie do siebie – tak o swoim podejściu do fotografii mówi artystka.Restauracja Skałka
ul. Parkowa 1
Świętochłowice
22 lutego 2013, g. 18


 
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
W dniach 11-12 lutego tradycyjnie na Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR-u w Łaziskach Gór
W sobotę, 8 września, w Mokrem świętowano dożynki, których organizatorem byli: Rada
W piątek, 27 kwietnia, w Zespole Szkół w Orzeszu zorganizowano dzień otwarty dla sz&o
W piątek, 21 września, na inauguracyjnym wieczorze z kinem niezależnym odbył się pokaz fi
We wrześniu 2011 roku w Gostyni otwarta została Zagroda Śląska. Obiekt zlokalizowany jest w
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca