Fri2232019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Doceniona przestrzeń

  • PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 


W listopadzie rozstrzygnięto konkurs na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego”.

W kategorii zrewitalizowana przestrzeń publiczna najwyżej oceniono realizację pn. „Rozbudowa Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie”.

W tym roku była to XIII edycja konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, którego celem jest promocja rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej oraz poprawa środowiska zamieszkania przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju, poprzez nagradzanie najciekawszych realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną województwa śląskiego.


Centrum Edukacji jest to obiekt unikalny w skali kraju, usytuowany na zrewitalizowanym obszarze powojskowym. Został zagospodarowany teren dotychczas nieużytkowany, a jednocześnie cenny przyrodniczo, który służy celom badawczym Śląskiego Ogrodu Botanicznego, posiadającego w  Centrum Edukacji swoją siedzibę.  Powstała przestrzeń, uwzględniająca dbałość o środowisko oraz jego zrównoważony rozwój. Bardzo istotna dla oceniających była promocja tej realizacji oraz przeciwdziałanie degradacji i podnoszenie świadomości w zakresie kształtowania przestrzeni.


Wszyscy, którzy nie mieli jeszcze możliwości zwiedzenia Centrum, mogą to zrobić w każdym dniu tygodnia od rana do przysłowiowego wieczora. Wstęp na teren obiektu jest bezpłatny.

Adres
ul. Sosnowa 5 (Sośnia Góra)
Mikołów sołectwo Mokre


Komentarze  

 
0 #1 Agnieszka 2012-11-14 19:30
Wielki gratulacje! Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że miejsce to będzie rozwijać się i rozkwitać jak najpiękniejszy kwiat :-) A Śląski Ogród Botaniczny będzie służył wielu pokoleniom mikołowian i Ślązaków, będzie pięknym miejsce, które zostawimy dla potomnych.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
W maju przedszkole nr 2 w Orzeszu, jako trzecie w gminie, otrzymało swoje imię. Pomysł pojaw
20 października w Polskim Radiu Katowice miała miejsce premiera pierwszego filmu o Marszałku
Ponad 1,3 tys. osób może zostać bez pracy w 9 elektrowniach i elektrociepłowniach wch
Z inicjatywy klubu filmowego „iks” w miniony piątek w Miejskim Domu Kultury w Mik
Na zamku w Chudowie 22 marca odbył się turniej Tarczy i Miecza zawodników pierwszej w
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca