Mon1822019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Długo wyczekiwana premiera filmu o Konstantym Wolnym

  • PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

20 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Katowice odbędzie się spotkanie promocyjne filmu Wojciecha Szwieca pt.: „Misja Marszałka - Konstanty Wolny i jego czasy”. Spotkanie z autorami filmu i dyskusję poprowadzi dr Małgorzata Myśliwiec z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Film ten jest jednym z najważniejszych projektów z dziedziny kultury, realizowanych przez stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju w 2012 roku. W sumie w niespełna godzinnym filmie wystąpi czternaście postaci opowiadających o marszałku Wolnym. Najstarszą osobą pamiętającą Konstantego Wolnego jest Czesław Rymer – syn pierwszego Wojewody Śląskiego, Józefa Rymera. 

Niewątpliwym atutem filmu jest specjalnie skomponowana muzyka przez Adriana Robaka – kompozytora i śpiewaka, wykładowcę Uniwersytetu Śląskiego i Akademii Muzycznej w Katowicach. Usłyszymy partie gitary w wykonaniu Magdaleny Szerugi-Robak i fletu w wykonaniu Weroniki Skowronek. Nad nagraniem czuwał reżyser dźwięku Wojciech Starowicz. Projekt został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. 

 
 
Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Katowice, Dziennik Zachodni oraz Portal Filmu Niezależnego www.filmowepoludnie.pl.
 

Polskie Radio Katowice
ul. Ligonia 29
Katowice
20 października 2012 roku godz. 17.00.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
W styczniu 2008 roku rozpoczął swoją działalność w powiecie mikołowskim Uniwersytet Trz
Już za nami III edycja Konkursu Filmów Amatorskich i Niezależnych „Filmowe Połu
Prezentujemy kolejny film zrealizowany w ramach projektu „Bohater swoich czasów&rd
Począwszy od stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu odbywać się będą cykle bezpła
Przyroda jest zagrożona i co do tego nikt nie ma już wątpliwości. Ekspansywność człow
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca