Tue2212019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

I Sołecki Turniej Tenisa Stołowego - wyniki

  • PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
  • poprzedni
  • 1 z 4
  • następny

Pod koniec września w Woszczycach odbył się I Sołecki Turniej Tenisa Stołowego, którego organizatorami byli: Rada Sołecka Woszczyc, Stowarzyszenie „Piwnica” oraz Szkoła Podstawowa nr 10.

W zawodach wzięło udział 32 zawodników, głównie z Woszczyc ale również z sąsiednich Gardawic, Zazdrości i Orzesza. Każdy z uczestników otrzymał wodę mineralną i słodką przekąskę.     

 – Nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji, choć byliśmy przygotowani na taką liczbę zawodników i wszystko przebiegło sprawnie – relacjonuje jeden z organizatorów imprezy, Jarosław Ptaszek. – Turniej rozegrany został, jak na tę ilość zawodników, dość szybko; trwał zaledwie 4,5 godziny (od 10 do 14.30). Wszystko wypadło tak, jak zakładaliśmy, chociaż mieliśmy pewne obawy, bo nie mieliśmy w organizowaniu takich zawodów doświadczenia, np. zastanawialiśmy się, jakimi systemami rozgrywać, na ile grup podzielić uczestników, jak poradzić sobie z różnymi technicznymi i organizacyjnymi kwestiami. Jednak wszystko poszło tak, jak założyliśmy!

Jak oceniają organizatorzy, poziom był całkiem wysoki, gdyż przyjechało wielu zawodników, którzy trenują w klubach, ale i tak nie było im łatwo pokonać amatorów. – Turniej ten uświadomił nam, że mieszkańcy potrzebują takich imprez, o czym świadczy duże zainteresowanie kibiców. Przychodząc licznie na te rozgrywki pokazali, że w ten sposób można świetnie spędzić sobotnie przedpołudnie. To był dopiero pierwszy turniej, ale wiem już na pewno, że nie ostatni – podsumowuje Jarosław Ptaszek.


A oto wyniki:
 
Kobiety:
1.    Klaudia Gałaszek
2.    Magdalena Wiśniewska
3.    Weronika Spendel

Młodzież (do 16 lat)
1.    Łukasz Jaworski
2.    Sebastian Bendkowski
3.    Szymon Czyrnia

I kategoria mężczyzn  (17-40 lat)
1.    Marcin Słupik
2.    Szymon Świaczny
3.    Damian Siwek

II kategoria mężczyzn  (powyżej 40 lat)
1.    Jerzy Kluczyk
2.    Przemysław Piątek
3.    Bernard Szyma

Organizatorzy składają wielkie podziękowania Autonomicznej Sekcji Tenisa Stołowego MKS SOKÓŁ Orzesze, a szczególnie Przemkowi Piątkowi, który pomógł organizatorom, podsuwając kilka rozwiązań i pożyczając dwa stoły.


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Nie cierpię jak strumieniami leje się piwo, nie znoszę kłócących się pijanych par
Biblioteka Miejska w Mikołowie zaprasza 24 listopada na godz. 18.00 do kina na nowy film Wo
Już po raz trzeci Klub Gaja organizuje plebiscyt na Drzewo Roku 2013. Internauci przez cały c
W ciągu kilku miesięcy wyrosły na naszych oczach ekrany dźwiękochłonne na drodze szybk
Nad ranem ok. 5.30 zgłoszono pożar na terenie zabudowań po gminnej spółdzielni w Orz
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca