Sun2432019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

III edycja konkursu Filmowe Południe 2012

  • PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną w Mikołowie rozpoczyna przygotowania do trzeciej edycji konkursu filmów krótkometrażowych Filmowe Południe 2012.

Mikołów to jedno z najważniejszych miejsc na mapie kina niezależnego w naszym kraju. Od ponad 52 lat istnieje tu najstarszy w Polsce, ciągle działający Amatorski Klub Filmowy „iks’. Wokół niego gromadzi się kilka pokoleń pasjonatów – twórców i widzów kina offowego. W prezentację dorobku filmowców niezależnych i amatorów angażuje się zarówno mikołowski dom kultury jak i biblioteka. Książnica ta łączy w sobie klasyczną wypożyczalnię książek, czytelnię i… salę kinową. To idealne miejsce do prezentacji filmów tworzonych poza rynkiem filmowym, z dala od wielkich wytwórni dysponujących milionowymi budżetami.

Główną nagrodą jest Filmowy Skarbnik – grafitowa figura wyrzeźbiona specjalnie na tę okazję, która nawiązuje do historycznych już, śląskich konkursów filmów amatorskich z lat osiemdziesiątych, kiedy to nagrodę stanowił legendarny  Górniczy Oskar.

W 2012 roku konkurs realizowany jest w ramach projektu "Niezależne spotkania filmowe Filmowe Południe". Projekcje i wręczenie nagród nastąpią 16 i 17 listopada.

Więcej informacji na filmowepoludnie.pl

Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w dziedzinie: „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji".


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Już po raz trzeci Klub Gaja organizuje plebiscyt na Drzewo Roku 2013. Internauci przez cały c
W kwietniu odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego „Przyroda i ur
Dzisiaj w kościele w Zawiści wystąpiła wybitna wokalistka muzyki gospel Gabi Rudawska-Gąsi
1 czerwca w Zespole Szkół w Orzeszu był obchodzony jako Dzień Talentów. Ju
Już za nami III edycja Konkursu Filmów Amatorskich i Niezależnych „Filmowe Połu
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca