Sun2142019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Święto plonów w Zawiści

  • PDF
Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
  • poprzedni
  • 1 z 15
  • następny

Przez cały wrzesień we wszystkich wsiach, miasteczkach i miastach Polski świętuje się dożynki. W niedzielę, 9 września, w powiecie mikołowskim odbywało się kilka imprez. Między innymi hucznie obchodzono święto plonów w Zawiści.

Niewątpliwie główną atrakcją festynu dożynkowego był pokaz tańca pary Joanny Kuś i Sebastiana Gerlicha z Klubu Tanecznego „Forum” z Zabrza, którzy przyjechali na zaproszenie członkini rady sołeckiej Teresy Obirek. Tancerze zaprezentowali  się w pokazie tańców standardowych, takich jak: walc angielski, tango argentyńskie, foxtrot, quickstep, walc wiedeński. Do ostatniego tańca mistrzowie zapraszali widzów .

Podczas festynu dożynkowego wystąpiły dzieci z miejscowej szkoły podstawowej, które przygotowała nauczycielka p. Ilona Palkij. Przez kilka godzin klaun Dyzio z Rybnika, wraz ze swoimi pomocnikami, zabawiał dzieci: były gry i quizy.


Nie zabrakło również konkursów dla dorosłych mieszkańców, tym razem w wydaniu sportowym. Pięć drużyn, składających się z zawodników z dzielnic Zawiści: Szklarni, Pasiek, Centrum, Centralnej i Wroniego Kąta, zmierzyło się w konkurencjach takich jak: rzut gumowcem do celu, rzucanie lotkami do tarczy, podawanie w dłoniach wody, tarcie kartofli czy strzelanie goli przez kobiety. Wszystko było w szczegółach zaplanowane: każda drużyna miała swoje koszulki, kapelusze i, co najważniejsze, flagę z nazwą dzielnicy i jej symbolem. Najlepsi okazali się zawodnicy reprezentujący Wroni Kąt.


Podczas festynu odbyła się licytacja ogromnej dyni, która wyrosła w ogrodzie państwa Jolanty i Bogdana Migułów, a którą wylicytował p. Jan Strzoda za 36 zł. Licytowano również skórzaną damską torebkę oraz aktówkę, które to podarowała p. Helena Gołowczyk z „Galanterii Skórzanej” z Orzesza. A posiadaczami tych przedmiotów zostali: p. Jacek Sznajder (110 zł) i p. Marcin Oczadło (100 zł).

Były również rozprowadzane cegiełki na rzecz budowy placu zabaw w Zawiści. Każdy, kto kupił taką cegiełkę, mógł wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych upominków. Głównymi nagrodami było DVD i kawiarka, przedmioty ufundowane przez pana Damiana Kieckę – Blacharstwo Samochodowe z Zawiści, a wygrali je p. Orlikowski i p. Gizdoń.

Do tańca przygrywał zespół Top Music. Mieszkańcy świetnie się bawili a zabawa trwała do 22.30. Jak zapewnia Teresa Obirek – było super!

 
Zaangażowanie członków rady sołeckiej, a przede wszystkim pani sołtys Joanny Tchórz, było ogromne. W organizację festynu włożyliśmy wiele starań, serca i wydaje mi się, że osiągnęliśmy zamierzony efekt– podsumowuje imprezę radna, Teresa Obirek. Mieszkańcy Zawiści poproszeni o pomoc czy o udział  w konkurencjach nie byli oporni, wręcz przeciwnie, z chęcią odpowiadali na nasze prośby.

Naszym wspólnym celem jest stworzenie dostępnego dla wszystkich dzieci miejsca zabaw tu u nas, w Zawiści. Każda pomoc: czy finansowa, czy materialna, czy po prostu w postaci wykonanej konkretnej pracy jest dla nas cenna i wszystkim tym osobom, w imieniu rady sołeckiej, składam serdecznie  podziękowania – dodaje Teresa Obirek.


Facebook    

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Parafia pw. św. Jana Chrzciela w Jaśkowicach oraz grupa wokalna Camerton zapraszają na koncert
Niemal codziennie w kwietniu i maju mogliśmy obserwować na terenie Orzesza i Ornontowic co
…i to cieszy. Imprezy organizowane w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Ślą
W styczniu orzeszanie jak co roku byli świadkiem wspaniale przygotowanego przedstawienia jase
W ramach wielostronnego projektu Use it wise, use it twice w maju, w Zespole Szkół w
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca