Sun2432019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Przygotowania do dożynek

  • PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
  • poprzedni
  • 1 z 6
  • następny

Na głównym skrzyżowaniu Mokrego znów stanęli, wzorem roku poprzedniego, baba z chłopym. W tym roku pojawiło się jeszcze dziecko. Jak do tego doszło wiedzą tylko wtajemniczeni: rada sołecka z panią sołtys, Ewą Chmielorz, na czele, mokierscy strażacy i rolnicy, którzy pełną parą od tygodni planują sołeckie dożynki.

Postacie ze słomy stoją na trasie przemarszu korowodu dożynkowego, który już w najbliższą sobotę (8 września) przejdzie z kościoła do parku mokierskiego przy ulicy Zamkowej. A korowód ten będzie barwny: jako pierwsze pojawią się konie, piękne fryzy ze stajni Montana, pojadą pięknie przystrojone ciągniki i oczywiście rolnicy z plonami z pól a przedstawiciele Śląskiego Ogrodu Botanicznego poniosą jabłka z tradycyjnych odman jabłoni.

A co jeszcze będzie? Goście dożynkowi będą mogli posilić się małosolnymi ogórkami ukwaszonymi przez panią Janeczkę, chlebem z fetym, kołoczem i wieloma innymi przysmakami.

Zaplanowano śpiewy i tańce. Będzie grała orkiestra, zaśpiewa chór, program artystyczny przedstawią utalentowane dzieci a na koniec do drugiej w nocy rządził będzie DJ.

Szczegóły obchodów na plakacie na głównej stronie Notek z Okolicy i na oficjalnej stronie sołectwa www.mikolow-mokre.net
 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
15 czerwca w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie obchodzono Światowy Dzień Wiatru. W
W połowie września w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanic
Rybnickie Centrum Kultury to miejsce, które niewątpliwie warto odwiedzać, albowiem dz
„Jeżeli chciałbym zacząć swoją przygodę z teatrem, szukałbym jej w miejscu, z kt&o
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Orzeszu Zawadzie po raz dwunasty. W Orzes
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca