Mon1822019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Wyróżnienie dla Teatru „Naumiony”

  • PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej pod patronatem Narodowego Centrum Kultury i Polskiego Komitetu ds. UNESCO podczas V edycji Dorocznej Nagrody FRDL za osiągnięcia w rozwijaniu demokracji lokalnej w Polsce oraz za lokalne inicjatywy kulturalne wyróżniła ornontowicki Amatorski Teatr „Naumiony”. Odznaczenie zdobyte zostało w kategorii „Organizacje pozarządowe lub grupy obywateli” za projekt zatytułowany „Teatralne Podróże ze Śląską Gwarą”.

Tak organizatorzy uzasadniają swój wybór: „Działanie teatru przyczyniło się do promocji gwary i tożsamości śląskiej na terenie Polski oraz za granicą. Innowacyjnym elementem projektu było wykorzystanie formy komedii i satyry oraz zaangażowanie w przygotowanie spektakli dużej części rodzinnej/lokalnej społeczności”.

Do konkursu zgłoszono ponad 156 inicjatyw ze wszystkich województw. Kandydaci reprezentowali się w czterech kategoriach: jednostki samorządu terytorialnego, samorządowe instytucje kultury, organizację pozarządowe lub grupy obywateli oraz osoby indywidualne.

Amatorski Teatr „Naumiony” działający przy ARTerii Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach pod reżyserskim okiem Iwony Woźniak znalazł się w gronie 17 wyróżnionych laureatów konkursu, i co warto podkreślić, był drugi w swojej kategorii. Wyróżnienie otrzymał za szczególne osiągnięcia o charakterze kulturowym i kulturotwórczym w latach 2010-2011, które pomagają budować więzi społeczne i podtrzymują lokalne tradycję.

Informacja własna ARTerii - Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach. 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
1 czerwca w Zespole Szkół w Orzeszu był obchodzony jako Dzień Talentów. Ju
W ramach obchodów Dni Lasów i Zadrzewień w Śląskim Ogrodzie Botanicznym ucznio
Urząd Gminy Ornontowice zaprasza na XVIII Dni Gminy w dniach 30-31 sierpnia.
W pierwszą niedzielę kwietnia w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbyły się obch
Przez trzy dni jury wraz z miłośnikami kina niezależnego oglądało filmy nadesłane na IV
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca