Sun2432019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Rusza nowy portal w powiecie mikołowskim

  • PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Na 28 czerwca 2012 roku zaplanowano otwarcie nowego społecznego portalu internetowego powiatu mikołowskiego Fiko-Miko. 
 
Portal ma być prowadzony przez grupę studentów z powiatu mikołowskiego współpracujących ze stowarzyszeniem Centrum Społecznego Rozwoju z Łazisk Górnych.

Głównym celem powstającego portalu jest pobudzenie aktywności społecznej mieszkańców powiatu, poprzez wskazanie sposobów spędzania wolnego czasu w Mikołowie i okolicznych miastach oraz danie szansy rozwoju lub zdobycia nowego doświadczenia młodym ludziom w dziedzinie dziennikarstwa. Portal na bieżąco będzie informował o wydarzeniach kulturalnych i sportowych, a także zachęcał do aktywnego uczestnictwa w nich.

Działania prowadzone w ramach portalu współfinansowane są przez Komisję Europejską w ramach programu „Młodzież w Działaniu”. 
 
W związku z tworzeniem strony prowadzona jest rekrutacja wolontariuszy, którzy będą przez kilka miesięcy tworzyli stronę, a przy okazji będą mogli rozwijać swoje umiejętności w ramach warsztatów: dziennikarstwa, public relations, fotografii, organizacji imprez, pedagogiki czasu wolnego, prawa prasowego i etyki zawodu dziennikarza.
 
Poszukujemy osób, które interesują się dziennikarstwem, fotografią, sportem oraz chcą aktywnie włączyć się w różnego rodzaju działania w czasie wolnym.
 
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Spotkanie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych planami oraz przyszłością portalu odbędzie się 27 czerwca 2012 roku o godzinie 18.00 w Łaziskach Górnych przy ul. Wyszyńskiego 8.*

*Informacja własna stowarzyszenia Centrum Społecznego Rozwoju.

*  *  *


Pozostaje tylko trzymać mocno kciuki za to przedsięwzięcie i wierzyć, że znajdą się osoby, dla których rzetelne dziennikarstwo będzie priorytetem, dzięki czemu będą tworzyć portal dynamiczny i poruszać interesujące kwestie. Szkoda tylko, że ma być ograniczony do spraw związanych z kulturą i sportem, bo to tylko odrobina tego, o czym warto i należałoby pisać. Trochę się obawiam, że powstanie kolejny portal ładny i zabawny, który będzie istniał dla samego istnienia i dla ludzi, którzy będą go tworzyć, a ważne problemy społeczne, które wymagają nagłośnienia i kwestie związane z polityką samorządową zostaną gdzieś z boku, bo są trudne i często kolidują z interesami różnych środowisk.

 

Małgorzata Szymańczyk


Komentarze  

 
0 #2 Małgorzata Szymańczyk 2012-06-26 09:04
Cytuję Józek:
Z przyjemnością zaglądam na Wasz portal, gdyż po zakochaniu się w pewnej orzeszance stał on mi się bliski. Mieszkam nad Bałtykiem, na początku Mierzeji Wiślanej skąd pozdrawiam wszystkich orzeszan.

Bardzo nam miło :-) Serdecznie pozdrawiamy!
Cytować
 
 
0 #1 Józek 2012-06-26 08:22
Z przyjemnością zaglądam na Wasz portal, gdyż po zakochaniu się w pewnej orzeszance stał on mi się bliski. Mieszkam nad Bałtykiem, na początku Mierzeji Wiślanej skąd pozdrawiam wszystkich orzeszan.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
We wrześniu 2011 roku w Gostyni otwarta została Zagroda Śląska. Obiekt zlokalizowany jest w
Mikołowski teatr Prowincja zaprasza 19 czerwca do sali kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej
Przez cały wrzesień we wszystkich wsiach, miasteczkach i miastach Polski świętuje się doż
Rozmowa z Anną Kiermaszek, instruktorką tańca, która poprzez ruch wyraża siebie, swo
Informacja o budowie kopalni czy jakiegokolwiek zakładu przemysłowego niesie ze sobą zawsze
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca