Sun2432019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Ornontowice przyjazne dzieciom

  • PDF
  • poprzedni
  • 1 z 2
  • następny

1 czerwca w ornontowickim magistracie oraz innych instytucjach publicznych zostały wyznaczone specjalne kolorowe miejsca dla dzieci, które towarzyszą rodzicom przy załatwianiu spraw w urzędach. Maluchy zapewne ucieszą pamiątkowe naklejki oraz baloniki. 

Kolejne miejsca związane z akcją „Ornontowice przyjazne dzieciom”, która została zainicjowana z okazji roku Janusza Korczaka, to Gminny Ośrodek Zdrowia, ARTeria Centrum Kultury i Promocji  oraz ZGKiW w Ornontowicach.
 

 
Z tej właśnie okazji Ornontowice postanowiły podsumować liczne działania na rzecz uczynienia gminy przyjaznej dzieciom w broszurze oraz jeszcze bardziej je wzmocnić przez kampanię „Ornontowice Przyjazne Dzieciom”. Celem tej kampanii jest pokazanie miejsc, instytucji, przedsiębiorstw znajdujących się na terenie Ornontowic, które zwracają szczególną uwagę na potrzeby najmłodszych. Miejsca te zostaną oznaczone logiem:


W Ornontowicach pawie jedna piąta mieszkańców to dzieci do 18 roku życia. Taka struktura społeczna zobowiązuje do otoczenia tej grupy należytą opieką. Ponieważ dzieci to nasza przyszłość, samorząd Ornontowic od początku swego istnienia prowadzi szereg działań zmierzających do stworzenia miejscowości przyjaznej dzieciom. Przekłada się to na rozwój oświaty, kultury i sportu, prowadzenia inwestycji pod kątem najmłodszych obywateli
 
Akcja rozpoczęła się dzisiaj, 1 czerwca, w Dniu Dziecka, zorganizowaniem imprez dla dzieci i młodzieży na boiskach Orlik przy ulicy Akacjowej i Okrężnej.

Były zabawy, gry, malowanie twarzy oraz puszczaniae baniek mydlanych. Na boiskach pojawili się aktorzy z teatru TRIP oraz szczudlarze. Dzieciaki wzięły udział w przedstawieniu pt. „O tym jak Frędzelek i Wiercipętek spotkali czapeczkę”. Nasi milusińscy mieli też okazję pobawić się z pluszowym Puchatkiem i Tygryskiem. 
 


Komentarze  

 
0 #1 Małgorzata Szymańczyk 2012-06-03 15:12
Świetna inicjatywa, popieram!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
A w Orzeszu wielki świat. Do pracy na stanowisku sprzedawcy nie przeprowadza się już nabo
W ramach ogólnokrajowej akcji, również w Gminnej Bibliotece Publicznej w Orno
Chcieliśmy sprawić, aby ten dzień był dla Eweliny niezapomniany, aby choć na chwilę mo
W Miejskiej Placówce Muzealnej w Mikołowie odbyło się oficjalne przekazanie kroniki p
Daisy von Pless była damą światowej sławy i urody. Bywała na europejskich dworach kr&oacu
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca