Fri2232019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Mistrz boksu gościł w Orzeszu

  • PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
  • poprzedni
  • 1 z 17
  • następny

W zeszły poniedziałek w Gimnazjum nr 1 w Orzeszu gościł Damian Jonak, mistrz świata w boksie. Jest najwyżej notowanym polskim pięściarzem w najnowszym rankingu prestiżowej federacji Word Boxing  Council. Pięściarz ze Śląska znajduje się na czwartym miejscu w klasyfikacji średniej kategorii junior.

Damian Jonak urodził się we Włoszczowie, a wychował w Bytomiu. Po roku trenowania judo, w wieku 10 lat rozpoczął treningi bokserskie w Szombierkach Bytom pod okiem Mariana Łagockiego i Marka Okroskowicza, który obecnie jest pierwszym trenerem kadry juniorów i asystentem pierwszego trenera kadry seniorów.

W seniorach trenował w BKS Imex Jastrzębie prowadzony przez Zbigniewa Kickę i Fiodora Łapina oraz w Walce Zabrze pod skrzydłami Krzysztofa Tabaka.
Stoczył 168 walk amatorskich, z czego wygrał 153. Dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza Polski kadetów i juniorów. Następnie dwa razy został młodzieżowym mistrzem Polski wagi lekkośredniej. Jego największym sukcesem na ringu amatorskim jest zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy Juniorów w kategorii 67 kilogramów. Większość wygranych walk zakończył przed czasem.


W lutym 2006 roku zdecydowała się na rozpoczęcie kariery zawodowej podpisując kontrakt z grupą promotorską KnockOut Promotions. Tutaj pod okiem swojego dawnego trenera z Imexu Jastrzębie – Fiodora Łapina stoczył 16 wygranych walk, z czego 11 zakończył przed czasem. Na swoim koncie ma wygrane walki na ringach zagranicznych: USA, Niemcy, Austria.
 
Pierwszy tytuł zawodowy zdobył w 2007 roku w katowickim spodku.


Zapraszam do obejrzenia fotografii z pobytu mistrza w Orzeszu.


Informacje ze strony www.damianjonak.com

 

 
 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Prezentujemy kolejny film zrealizowany w ramach projektu „Bohater swoich czasów&rd
Lodowisko w Mikołowie otwarto z wielką pompą 1 grudnia. Były gwiazdy sportu na czele z Mari
W Miejskiej Placówce Muzealnej w Mikołowie odbyło się oficjalne przekazanie kroniki p
Restauracja "U Kusia" pragnie zatrudnić osobę na stanowisko kelnera/barmana. Pracod
Z końcem listopada w mokierskiej sołtysówce odbyła się uroczysta zbiórka zuch
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca