Mon1822019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Orzeszkowe brzdące

  • PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
  • poprzedni
  • 1 z 13
  • następny

W maju przedszkole nr 2 w Orzeszu, jako trzecie w gminie, otrzymało swoje imię. Pomysł pojawił się we wrześniu zeszłego roku. Personel wspólnie z dziećmi i ich rodzicami podawali propozycje nazwy. Było ich wiele, a wśród nich najczęściej powtarzającymi się były nazwy: przedszkole im. Kubusia Puchatka, im. Bolka i Lolka oraz Orzeszkowe brzdące. Po przeliczeniu wszystkich głosów najwięcej uzyskała nazwa "Orzeszkowe brzdące" – powiedziała dyrektor placówki Alicja Geisler. Słowo „orzeszkowe” nawiązuje do nazwy naszej miejscowości oraz jest symbolem drzewa - herbu naszego miasta; natomiast słowo „brzdące” odnosi się do małych dzieci, pełnych różnych ciekawych, często nieprzewidzianych pomysłów – uzasadnia wybór nazwy pani dyrektor.

Uroczystość ta została połączona z drugą, równie ważną, 30-leciem istnienia placówki. Warto w tym miejscu wspomnieć osoby, które przez ten czas związane były z tym miejscem. Pierwszym dyrektorem placówki była Maria Krupińska i funkcję tę pełniła do końca 1985. Po niej była Kornelia Malik do 31 sierpnia 1988. Od 1 września 1988 do teraz dyrektorem jest Alicja Geisler. Przez wiele lat była to placówka trzyoddziałowa a długoletnim opiekunem była Huta Szkła w Orzeszu. Przedszkole zostało wybudowane w czynie społecznym w latach 1977–1981.

 
Aktualnie przedszkole to składa się z czterech oddziałów, do których uczęszcza w sumie setka dzieci. Dzieci te z pomocą swoich wychowawczyń przedstawiły wspaniały występ artystyczny „O kłopotach wiewiórki z orzeszkowego lasu”, który powstał na podstawie scenariusza autorstwa pani Magdaleny Wajdy, który uświetnił uroczystość i niewątpliwie spodobał się zaproszonym gościom: przedstawicielom władz miasta, kuratora oświaty, dyrektorkom orzeskich przedszkoli oraz rodzicom. Punktem kulminacyjnym było odśpiewanie hymnu „Orzeszkowe brzdące”, do którego tekst napisała pani Monika Widuch, a muzykę skomponowała pani Aleksandra Mrochen.


Dyrektor przedszkola, Alicja Geisler, składa serdeczne podziękowania personelowi za przygotowanie dzieci do występów i wykonanie dekoracji – paniom: Aleksandrze Mrochen, Jolancie Grzywok, Monice Widuch, Joannie Malich, Joannie Drażyk.


Jak również pani Kornelii Malinie za uszycie strojów dla dzieci i dekoracji, wszystkim pracownikom przedszkola za pomoc w organizacji uroczystości; państwu Pilszek za tablicę logo i znaczki okolicznościowe, pani Izabeli Płachetce za kubki, paniom: Karinie Skowronek, Annie Kotasek, Sabinie Mos za zasponsorowanie strojów dla dzieci oraz wszystkim rodzicom za pomoc w pieczeniu ciasta i przygotowaniu maluchów do uroczystości.Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Parafia pw. św. Jana Chrzciela w Jaśkowicach oraz grupa wokalna Camerton zapraszają na koncert
Już w najbliższą niedzielę, 15 grudnia, w Rybnickim Centrum Kultury wystąpi znakomita wok
To wielka uroczystość, do której mieszkańcy oraz pracownicy szykowali się od dawn
Na początku marca w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej odbyła się konferencja pn.
Z inicjatywy klubu filmowego „iks” w miniony piątek w Miejskim Domu Kultury w Mik
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca