Sun2432019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

XI Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej rozstrzygnięty

  • PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
  • poprzedni
  • 1 z 16
  • następny
Już od 11 lat Gimnazjum nr 3 w Orzeszu Gardawicach jest organizatorem konkursu ekologicznego dla gimnazjalistów powiatu mikołowskiego, którego celem  jest propagowanie postaw proekologicznych oraz upowszechnianie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Pomysłodawcą i organizatorem jest nauczyciel biologii i chemii oraz opiekun koła ekologicznego pani Katarzyna Bober.

Przy gimnazjum w Gardawicach od wielu lat działa koło ekologiczne, które skupia młodzież działającą na rzecz ochrony środowiska. Członkowie koła propagują ideę zrównoważonego rozwoju oraz postawę odpowiedzialności za naszą planetę w szkole i środowisku lokalnym.

Działania członków koła zostały nagrodzone m.in. przez Fundację Silesia, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, „Gazetę Wyborczą”. Sukcesy te stały się inspiracją do zorganizowania konkursu dla młodzieży gimnazjalnej z całego powiatu.

 
Od początku patronem konkursu jest starosta powiatu mikołowskiego, starostwo zaś jest fundatorem nagród.
Od czterech lat opiekę merytoryczną nad konkursem sprawuje Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie, którego pracownicy naukowi są autorami pytań w drugim etapie konkursu oraz członkami jury.
 
W tym roku konkurs odbył się 8 maja, a hasło przewodnie tegorocznej edycji „Człowiek a środowisko” miało na celu zwrócenie uwagi uczestników na wzajemny wpływ człowieka i środowiska przyrodniczego. Członkiniami jury podczas tej edycji były:  kierownik Pracowni Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej ŚOB dr Maja Głowacka oraz mgr Małgorzata Szymańczyk.


 
Do udziału zgłoszonych zostało sześć drużyn (osiemnastu uczniów). Jak co roku konkurs przebiegł w dwóch etapach. W pierwszym – każdy uczeń samodzielnie pisał test, w którym znalazły się pytania zamknięte (wielokrotnego wyboru) i otwarte (z luką). Uczennica Gimnazjum nr 2 w Mikołowie, Karolina Kulpeksza (opiekun mgr Gabriela Hamm), która uzyskała maksymalną ilość punktów z testu pisemnego została nagrodzona indywidualnie i otrzymała tytuł Mistrza Wiedzy Ekologicznej.
Trzy drużyny, które uzyskały największą łączną ilość punktów, przeszły do drugiego etapu, w którym odpowiadały na problemowe pytania przygotowane przez pracowników ŚOB. W etapie finałowym drużyny prezentowały bardzo wysoki wyrównany poziom.


Najlepsza okazała się reprezentacja Gimnazjum nr 3 w Łaziskach Górnych, którą przygotowała mgr Ewa Sobczak w składzie: Paulina Baryła, Paulina Pukocz, Barbara Dudek. Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Mikołowie (opieka mgr Gabriela Hamm i dr Marek Pokuta) w składzie: Karolina Kret, Katarzyna Wolny, Karolina Kulpeksza, zaś na trzecim miejscu znalazła się drużyna reprezentująca Gimnazjum nr 2  w Zawadzie w składzie: Paulina Wietrzak, Wioletta Kluczniok, Adriana Smolorz (opiekun mgr Katarzyna Namyślok).


 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Dziś w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych odbyła się konferencja popularnona
W związku z tym, że studiowałam politologię, sprawy samorządu lokalnego są dla mnie szcz
Już w najbliższą sobotę (8 lutego) w Śląskim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się Śląsko
Stanisław Gerard Trefoń to kolejny bohater, o którym został nakręcony film w ramach proje
Szefowa Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Orzeszu Zawadzie Ilona Czardybon wyda
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca