Fri2232019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Plac zabaw już otwarty

  • PDF
Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 

Na początku maja został otwarty długo wyczekiwany plac zabaw w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie na Sośniej Górze. Miejsce takie kojarzy się ewidentnie z terenem przeznaczonym dla najmłodszych, ale ten jest w ten sposób skonstruowany, że mogą z niego korzystać nawet bardzo duże dzieci.

Podłoże jest tarasowe, trzypoziomowe, składające się z piasku i trawy a większość elementów wykonana została z naturalnych materiałów, m.in. z robinii akacjowej. Dzieci, które lubią bawić się w piasku nie powinny zapomnieć zabrać ze sobą zabawek: wiaderek, łopatek, grabek, foremek i tym podobnych akcesoriach. Poza tym w czystym piasku można turlać się do woli, bowiem teren ten jest zamknięty dla zwierzaków.Jest mnóstwo huśtawek, bujaków, koników, zjeżdżalni różnych wielkości itd. jest nawet domek, w którym znajduje się stolik i ławeczki, który podczas długiego weekendu majowego cieszył się ogromnym powodzeniem.

A oto, co mówią o swojej pracy budowniczowie obiektu, firma „Braty i Kompany” z Kościeliska: Jesteśmy świadomi, że nie przywrócimy dzieciom terenów zabaw w naturalnym środowisku, ale staramy się, aby na terenach zurbanizowanych tworzyć światy, które dziecięca wyobraźnia potrafi zagospodarować. Dlatego też projektując place zabaw nie stosujemy sprawdzonych wzorców, walczymy ze schematami, stwarzamy możliwość samodzielnej interpretacji naszych pomysłów, rozwijając wyobraźnię i pozostawiając dzieciom możliwość wyboru.Korzystanie z placu zabaw jest bezpłatne, jak w ogóle wejście na teren Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Proszę pamiętać o obuwiu na płaskim obcasie, gdyż Sośnia Góra, na terenie której znajduje się Centrum, wznosi się na wysokość 329 m n.p.m.

Doskonałą okazją do skorzystania z placu zabaw będzie najbliższe święto ekologiczne – Dzień Różnorodności Biologicznej w dniach 19-20 maja. Na te dni Śląski Ogród Botaniczny przygotował mnóstwo atrakcji dla twórczych i pomysłowych dzieci. Między innymi odbędą się warsztaty „Origami – natura w kamień zaklęta”, „Żywe kamienie – budowanie wzorów roślinnych z kamyków”, "Magiczne drewno – tworzenie kompozycji z odpadów drewnianych”, „Przyrodnicze pocztówki – wykorzystywanie naturalnych elementów zebranych podczas spaceru w ogrodzie” i wiele innych.


 

Komentarze  

 
0 #3 Karissa 2015-03-30 15:25
Phone number lookup I quite like reading through a post that will make people think.
Also, many thanks for permitting me to comment
reverse cell phone lookup

Feel free to surf to my webpage reverse phone
lookup free name no charge: http://www.globalreversephonelookups.com/
Cytować
 
 
0 #2 Wiola 2014-05-02 09:21
Jest bardzo fajnie ....... byłam tam i podziwiam :D :D :D :D :D :D :D :-*
Cytować
 
 
0 #1 seba 2013-05-29 16:48
witam wszystko jest w porządku piekny ogród plac zabaw ale piwo przy placu zabaw to chyba przesada :/
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
I udało się! W zeszłym roku, kiedy to odbyło się I Dyktando o Tytuł Mistrza Ortografii Mi
Grudniowy sobotni wieczór, ale bez siarczystego mrozu i śniegu po kolana, ornontowic
Pod koniec sierpnia Śląski Ogród Botaniczny zamienił się na jeden dzień w wielki plen
Na casting ubiegłego lata przybyły tłumy, a do konkursu mogło przejść tylko dziesięć
Na finiszu jest już drugi film w ramach projektu „Bohater swoich czasów” rea
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca