Mon1822019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Czerwcowe atrakcje w ogrodzie botanicznym

  • PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

W dniach 6-10 czerwca w Śląskim Ogrodzie Botanicznym będzie obchodzone piąte już w tym roku święto ekologiczne w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego "Klimat – Człowiek – Środowisko" – Dni Lasów i Zadrzewień.

Tradycja tego dnia sięga początków XX w. W 1959 roku powstał Komitet Dni Lasu utworzony przez Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody, a po nim Komisja Dni Lasu i Zadrzewień. Święto to jest okazją do upowszechniania wiedzy o lesie, uświadamiania społeczeństwu znaczenia lasów, które są niezmiernie ważne dla stabilizacji zmian klimatycznych, ochrony różnorodności biologicznej i życia miliardów ludzi i zwierząt.

W podanych dniach odbywać się będą wykłady popularnonaukowe, seminarium naukowe oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Tradycyjnie w weekend 9-10 czerwca zaprasza do Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej ŚOB całe rodziny. Odbywać się bowiem będzie kiermasz produktów ekologicznych, zdrowej żywności i rękodzielnictwa.


Święto to będzie również okazją do zwiedzenia wraz z przewodnikiem tego nowego obiektu na mapie Górnego Śląska. Podczas dni rodzinnych odbywać się będą także warsztat ekologiczny dla dzieci: malowanie kolorami natury oraz warsztaty edukacyjno-kreatywne: „Drzewka szczęścia” i „Słomiane zoo”. Od 13 do 20  odbywać się będą zabawy ruchowe dla dzieci i kącik zabaw edukacyjnych „Dom leśnych skrzatów i wiele innych atrakcji.


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Nakładem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie ukazała się publikacja pt. „Film
Dzisiaj o godz. 16.30 odbędzie się mecz hokeja na lodzie na nowo otwartym sztucznym lodowi
Filmoteka Śląska organizuje pierwszą katowicką edycję międzynarodowego Święta Kina Dom
Orzeska Biedronka otwarta przed świętami wielkanocnymi już doczekała się "swojej&q
Przy okazji pisania artykułu o pełniącym obowiązki w jednostce samorządu terytorialnego,
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca