Sun2142019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Czerwcowe atrakcje w ogrodzie botanicznym

  • PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

W dniach 6-10 czerwca w Śląskim Ogrodzie Botanicznym będzie obchodzone piąte już w tym roku święto ekologiczne w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego "Klimat – Człowiek – Środowisko" – Dni Lasów i Zadrzewień.

Tradycja tego dnia sięga początków XX w. W 1959 roku powstał Komitet Dni Lasu utworzony przez Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody, a po nim Komisja Dni Lasu i Zadrzewień. Święto to jest okazją do upowszechniania wiedzy o lesie, uświadamiania społeczeństwu znaczenia lasów, które są niezmiernie ważne dla stabilizacji zmian klimatycznych, ochrony różnorodności biologicznej i życia miliardów ludzi i zwierząt.

W podanych dniach odbywać się będą wykłady popularnonaukowe, seminarium naukowe oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Tradycyjnie w weekend 9-10 czerwca zaprasza do Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej ŚOB całe rodziny. Odbywać się bowiem będzie kiermasz produktów ekologicznych, zdrowej żywności i rękodzielnictwa.


Święto to będzie również okazją do zwiedzenia wraz z przewodnikiem tego nowego obiektu na mapie Górnego Śląska. Podczas dni rodzinnych odbywać się będą także warsztat ekologiczny dla dzieci: malowanie kolorami natury oraz warsztaty edukacyjno-kreatywne: „Drzewka szczęścia” i „Słomiane zoo”. Od 13 do 20  odbywać się będą zabawy ruchowe dla dzieci i kącik zabaw edukacyjnych „Dom leśnych skrzatów i wiele innych atrakcji.


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Już 8 listopada otwarcie najwiekszego w Polsce bazaru ze zdrową żywnością. W każdą sobo
Global Citizen to międzynarodowy program wymiany dla młodych osób zainteresowanych rozwo
Kopa i trojak – przede wszystkich tych dwóch słów nie zapomną zagraniczni
Skorzystałam z pomysłu moich znajomych z redakcji „iRG” i wybrałam się na prze
Pod koniec kwietnia w Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu odbył się III Turniej Bocce o Puchar
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca