Sun2142019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Publiczności jakoby nie było...

  • PDF
Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
  • poprzedni
  • 1 z 9
  • następny

Dzisiaj w kościele w Zawiści wystąpiła wybitna wokalistka muzyki gospel Gabi Rudawska-Gąsior, a akompaniował jej mąż Wojciech. Razem tworzą zespół GG DUO. Zagrali oni kolędy i świąteczne tematy w nietypowych aranżacjach – wokal i gitara basowa z elementami pianina wraz z urządzeniem loop station, na które podczas koncertu nagrywa się muzykę na żywo.

Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w koncercie, namiastka wokalu Gabi na nagraniu poniżej. To „Cicha noc” w oryginalnym cudownym wykonaniu, które poruszyło mnie bardzo, myślę że nie tylko mnie. Posłuchajcie.


Słynna piosenkarka, aranżerka, kompozytorka i instruktorka, jak się dzisiaj okazało, nie dla orzeszan. Zapowiedziany na dwa tygodnie przed w gazetce parafialnej oraz w innych lokalnych mediach koncert, nie ściągnął wielu widzów. Spodziewałam się tłumów i tego, że nie uda mi się wejść do maleńkiego kościółka. Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam pusty niemal parking, a potem w kościele kilkadziesiąt osób.

Gabi Rudawska-Gąsior jest wokalistką najwyższego formatu, która współpracuje z wieloma świetnymi muzykami. Jest cenionym instruktorem – w zeszłym roku pracowała z grupą braci Golec, szkoląc ich grupę w telewizyjnym programie „Bitwa na głosy”. W czerwcu przygotowywała chór i aranżacje chóralne do koncertu Andrzeja Lamperta z okazji Bożego Ciała. Prowadziła warsztaty podczas Gliwickiej Jesieni Gospel, w grudniu zaś brała udział w Silesia Gospel Festival w Rybniku. To tylko kilka z jej zajęć w minionym roku.

Jak to się dzieje, że jest koncert wybitnej wokalistki, uznanej nie tylko w Polsce, również cenionej poza granicami naszego kraju, zupełnie za darmo, skierowany do lokalnej publiczności, mieszkańców Zawiści i okolic, a na widowni… skromnie. Jak muszą się czuć muzycy, którzy dzielą się swoim talentem, swoją pasją z mieszkańcami miejscowości, w której mieszkają i niemal całkowicie zostają zignorowani?

W takich sytuacjach zawsze się mówi o tych, którzy zlekceważyli wydarzenie, a rzadko o osobach, które wybrały się specjalnie na koncert, aby wysłuchać całości od samego początku do ostatniego dźwięku. A takie były oczywiście, jak np. Dorota Sobczyk ze swoją mamą, które zachwycone śpiewem Gabi, pełne pozytywnych emocji wychodziły z kościoła.

Wygląda na to, że aby ściągnąć tłumy na koncert trzeba mieć znane nazwisko, które kilka razy w miesiącu pojawia się na stronach plotkarskich gazet, a celebryta regularnie pojawia się w telewizji śniadaniowej. Wtedy byłaby szansa, że koncertu GG DUO zechciałoby wysłuchać znacznie więcej osób. Czy w dzisiejszych czasach jeśli nie ma kogoś w mediach, to nie istnieje? Wcale nie! Ktoś próbuje nas, odbiorców, w takie myślenie wpędzić, ale nie dajmy się ogłupić, na litość boską. Pokażmy, że cenimy naszych wybitnych artystów, mieszkających wśród nas, w Orzeszu i okolicy, że są dla nas wyjątkowi i cieszymy się, że nie musimy oglądać ich na szklanym ekranie, bo mamy ich na żywo.

MałgorzataWywiad z artystką:


Komentarze  

 
0 #1 Grazyna 2012-08-26 09:30
Piękny głos Gabi, piękne wykonanie (niestety nie na żywo) z prozaicznego powodu...nie wiedziałam.
Droga Małgosiu powód prosty, tę utalentowaną dziewczynę słabo rozreklamowano, nie wszyscy kupują gazetki parafialne. Ja posłuchałam jej dopiero teraz i to przez przypadek. Pozdrawiam.. :-)
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Miejska Biblioteka Publiczna w Orzeszu zaprasza na wystawę "W świeci fotografii"
W sobotę, 17 marca, w Paniowach odbyły się obchody 100-lecia urodzin biskupa Józefa K
Stajnia Montana w Mikołowie Mokrem jest niewielką stajnią, w której adepci jeździect
W pierwszą niedzielę po Świętach Wielkanocnych, 27 kwietnia, Śląski Ogród Botanicz
Orzeska Biedronka otwarta przed świętami wielkanocnymi już doczekała się "swojej&q
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca