Sun2432019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Zaproszenie na niezwykły koncert

  • PDF
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

W najbliższą niedzielę, tj. 29 stycznia, w kościele w Zawiści odbędzie się nietypowy koncert kolędowy w wykonaniu  GGDuo. Zespół tworzą: wokalistka gospel Gabi Rudawska-Gąsior i jej mąż Wojtek. Zagrają oni znane kolędy i świąteczne tematy w nietypowych aranżacjach – wokal i gitara basowa wraz z urządzeniem loop station, na które podczas koncertu nagrywają muzykę na żywo.

Rok temu ta wybitna wokalistka, kompozytorka i instruktorka zaproponowała prowadzenie warsztatów muzycznych w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu. Odbyło się pierwsze spotkanie, na które przyszło kilka osób i… na tym się skończyło. Pomysł po prostu się nie przyjął – delikatnie określiła artystka. Najpierw nie mogliśmy się porozumieć z MOK-iem co do terminów, bo pewne imprezy były już zaplanowane, a później szczerze mówiąc odpuściłam, bo od marca miałam już inne zajęcia.

A co takiego robiła? Pracowała jako instruktor wokalny w drużynie Braci Golec w telewizyjnym show Bitwa na głosy, co pochłonęło większość jej czasu. Później, w czerwcu, przygotowywała chór i aranżacje chóralne do koncertu Andrzeja Lamperta z okazji Bożego Ciała. No, a w grudniu – Silesia Gospel Festival w Rybniku, na którym nie mogło przecież zabraknąć wybitnej wokalistki, kompozytorki, dyrygentki i instruktorki w jednej osobie.

A w międzyczasie oczywiście warsztaty wokalne, czyli to, co Gabi Rudawska-Gąsior lubi bardzo robić. Jak sama powiedziała, z przyjemnością poprowadziła je w Gliwicach i to na znacznie większą skalę, niż miało to być  Orzeszu, bo na Gliwickiej Jesieni Gospel (I Warsztaty Muzyki Gospel). Myślę, że impreza przyjmie się na stałe, bo zainteresowanie było dosyć spore, a Stowarzyszenie G-ART – organizator, dobrze spełniło swoje zadanie – powiedziała Gabi.
 

 Macie Państwo świetną i jedyną okazję posłuchać Gabi na żywo podczas koncertu w Zawiści, 29 stycznia o 14.45. A już teraz odsyłam do wywiadu z artystką:


 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
W listopadzie rozstrzygnięto konkurs na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną Wojewó
W Mikołowie Kamionce 8 listopada listopada uruchomione zostanie Eko Bio Organic Centrum. Organiz
Stowarzyszenie im. Franciszka Stuska z Jaśkowic serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na
W ramach obchodów Dnia Drzewa w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej w Mikoło
Uczniowie jednej z podstawówek w Rudzie Śląskiej mieli okazję w minioną środę p
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca