Sun2142019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

„Opowieść wigilijna” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół

  • PDF
Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
  • poprzedni
  • 1 z 16
  • następny

Długo jeszcze po świętach Bożego Narodzenia odbywają się jasełka, kolędowanie i spotkania opłatkowe. Chcemy, aby ten wyjątkowy czas trwał jak najdłużej. Uczniowie Zespołu Szkół w Orzeszu, wraz z polonistką panią Teresą Rygułą i siostrą Agatą, przygotowali w tym klimacie przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”.

Za każdym razem, kiedy jestem w tej szkole nie mogę się nadziwić talentowi aktorskiemu i muzycznemu występujących uczniów. A przecież to tylko amatorzy – kilkunastoletni młodzi ludzie, którym chce się robić coś ponad obowiązkowe zadania szkolne. I to jest niesamowicie budujące.

Uczniowie przedstawili historię skąpca Scrooge’a, który przemienił swoje życie w noc wigilijną, kiedy to ukazał mu się duch jego wspólnika, Jakuba Marleya, cierpiącego pod ciężarem łańcucha win, który wykuł sobie za życia. Przyszedł, aby ostrzec Scrooge’a przed strasznym losem, jaki spotka go po śmierci. Odwiedzające go kolejne duchy pokazywały mu sceny z jego życia: obecnego, przeszłego i przyszłego. Przerażony wizją samotnej śmierci, Scrooge zmienia swoje życia i nastawienie do innych, biedniejszych od siebie. Tak w wielkim skrócie przedstawia się ta niesamowita historia, która niejednokrotnie była ekranizowana. Gimnazjaliści zaś, pod okiem swojej polonistki, przygotowali własną interpretację, z uwspółcześnionymi dialogami i twórczą scenografią.

Ale to jeszcze nie koniec. Nastąpiła druga część programu, w której pokazano wstrząsającą prezentację dotyczącą głodujących na świecie, głównie dzieci. Przerażające statystyki, szokujące zdjęcia – wszystko to spowodowało, że prysła pozytywna atmosfera, jaka wytworzyła się po przemianie Scrooge’a. Odbyła się również zbiórka na głodujące dzieci, w formie zakupu zapałek za dowolną kwotę. Pieniądze zostaną przeznaczone na dożywianie dzieci w polskich szkołach.

Na sam koniec programu widzowie mogli wysłuchać świątecznych piosenek w wykonaniu gimnazjalistów, uwieńczony wspólnym kolędowaniem z publicznością, poprowadzonym przez byłą nauczycielkę, panią Marię Teodorowską.Komentarze  

 
0 #2 Gosia 2012-01-17 08:16
Własnie... nie wróciła. Dysonans się pojawił, a jakże. Ja nie miałam ochoty ani na kawę, ani na łakocie. Oddaliłam się czym prędzej po przedstawieniu.
Nie sposób się z Tobą Stefanie nie zgodzić. Tak właśnie było!

A jeśli chodzi o nakłady, to ciasta zostały upieczone m.in. przez nauczycielki... i to jest budujące, że nie zostały wydane pieniądze z puli jakichś środków z oświaty czy funduszu rady rodziców.
Cytować
 
 
0 #1 stefan 2012-01-16 20:53
A czy pozytywna atmosfera wróciła przy zastawionym stole?Czy te nakłady nie można było przeznaczyć na dożywianie głodujących dzieci?Czy ten poczęstunek był konieczny?To był przykry dezonans,niepot rzebny kontrast do pokazywanych drastycznych fotografii i całkowicie wypaczyło przesłanie ,które miało z tego wynikać.2s
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Zarząd stowarzyszenia Centrum Społecznego Rozwoju ogłasza pierwszą edycję konkursu grantoweg
Przy okazji pisania artykułu o pełniącym obowiązki w jednostce samorządu terytorialnego,
Rozpoczynamy cykl „Na tropie dziwactw językowych”. Wiadomo, te tytułowe dziwactwa
W pierwszą niedzielę kwietnia w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbyły się obch
Na otwarcie Eko Bio Organic Centrum w Mikołowie Kamionce 8 listopada przyszło prawie dwa tys
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca