Sun2142019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Śląski Kalendarz Ekologiczny

  • PDF
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

Kalendarz Świąt Ekologicznych „Klimat – Człowiek – Środowisko” Śląskiego Ogrodu Botanicznego już gotowy.

Zaczyna się od obchodów Światowego Dnia Obszarów Wodno-Błotnych w dniach 2-5 lutego. Podczas tego święta obywać się będą konferencje na temat ochrony mokradeł i torfowisk w Polce, jak również warsztaty budowy oczka wodnego,  wyplatania z wikliny i trzciny oraz lepienia z gliny. W marcu świętowany będzie Światowy Dzień Wody, 22 kwietnia, znany szerzej – Dzień Ziemi, w maju – dwa święta: Dzień Roślin i Różnorodności Biologicznej i wiele innych. W każdym niemal miesiącu odbywać się będą imprezy związane z konkretnym świętem ekologicznym.

Wszystkie święta są podzielone na dni typowo edukacyjne i naukowe oraz na dni warsztatowe, kiedy to przybyli mogą wziąć udział w różnych kursach, konkursach i zabawach związanych z danym świętem. W czasie obchodów będą mieć swoje stoiska producenci zdrowej żywności, kosmetyków, ubrań i wielu innych produktów, podczas wytwarzania których stosuje się środki nieszkodzące środowisku naturalnemu.


Święta ekologiczne to doskonała okazja do odwiedzenia Ogrodu i poznania wspaniałego miejsca, jakie powstało tuż obok nas. Od połowy 2011 roku siedziba Ogrodu mieści się na Sośniej Górze w Mokrem, gdzie znajduje się wieża widokowa, z której rozciąga się zapierający dech w piersiach widok, z jednej strony na aglomerację górnośląską, a z drugiej – na Beskidy.

Śląski Ogród Botaniczny zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu mikołowskiego i sąsiednich do udziału w obchodach świąt ekologicznych, podczas których z całą pewnością spędzą miło i z korzyścią dla swojego zdrowia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego czas.
 


fot. ŚOB
 

Już wkrótce szczegółowa informacja na temat obchodów pierwszego święta w dniach 2-5 lutego – Światowego Dnia Obszarów Wodno-Błotnych! 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
W ramach wielostronnego projektu Use it wise, use it twice w maju, w Zespole Szkół w
Z końcem listopada w mokierskiej sołtysówce odbyła się uroczysta zbiórka zuch
Tym razem WOŚP w połączeniu z jasełkami. Uwspółcześniona forma: młodzieżowy slan
Jakie ubrania noszą najmłodsi, jakimi zabawkami się bawią i jakie się im czyta książki?
Z końcem sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie zostało uruchomione stanowis
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca