Sun2432019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Wielki sukces WOŚP w Orzeszu!

  • PDF
Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
  • poprzedni
  • 1 z 3
  • następny

W 9 dzielnicach Orzesza 60 wolontariuszy podczas 20. Finału zbierało pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku kwestującym przyświecało hasło „Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych, chorujących na cukrzycę.

Według Światowej Organizacji Zdrowia cukrzyca to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Dzięki planowaniu i odpowiedniej terapii w czasie ciąży, chore na cukrzycę kobiety mogą urodzić zdrowe dzieci. I to dla nich z wielką pompą zagrała w tym roku Orkiestra!

Sztab umiejscowiony w Gimnazjum nr 2 pracował pełną parą. Nad całością z uśmiechem na twarzy czuwały: szefowa sztabu pani Ilona Czardybon oraz pani Ewa Golus – dyrektor Gimnazjum w Zawadzie. Kilkanaście osób na bieżąco liczyło pieniądze. Wielu darczyńców wrzucało do puszek, ale wielu przyszło do Sztabu, aby na miejscu wpłacić datek, m.in. przedstawiciele władz Orzesza, Policji, klubu sportowego „Sokół” oraz mnóstwo mieszkańców. W Sztabie wszyscy przychodzący mogli wypić pyszną kawę i posilić się domowym ciastem, upieczonym przez mamy gimnazjalistów.

To na miejscu, w Sztabie, a w terenie oczywiście wolontariusze, którzy niestrudzenie pracowali pełną parą. To chyba jedna z najbardziej pracowitych niedziel w całym roku, mimo że nazajutrz trzeba pójść do szkoły… Któż jednak o tym dzisiaj myślał? Średnio każdy z nich zebrał ok. 380 zł, a niekwestionowanym liderem okazał się Andrzej Kandziora z Gimnazjum nr 1 z Orzesza, który uzbierał ponad 930 zł. W sumie zebrano prawie 25 tys. złotych (24 962,42 zł), a to niemal 4 tys. więcej niż w zeszłym roku!


Ale to jeszcze nie wszystko. W czwartek 19 stycznia o godz. 17.00, oczywiście w Gimnazjum nr 2, odbędzie się licytacja wartościowych przedmiotów, podarowanych przez życzliwych właścicieli firm, z których dochód również zasili konto WOŚP. Toteż dopiero po zakończeniu licytacji dowiemy się, jak dużą kwotą mieszkańcy Orzesza wsparli szlachetny cel, jakim jest ratowanie zdrowia i życia matek i ich dzieci.


fot. Maria Wacławek


20. orzeski Finał WOŚP dobiegł końca. Zgromadził mnóstwo orzeszan w różnym wieku, świetnie bawiących się przy wtórach Showmana, który ochoczo przygrywał do samego końca, czyli do 20.00, kiedy to odbyło się tradycyjnie światełko do nieba.

Organizatorzy dziękują wszystkim wolontariuszom za aktywny udział w akcji, jak również każdemu z osobna za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy innym. Do zobaczenia za rok!

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Od wtorku - 21 października - w Śląskim Ogrodzie Botanicznym można oglądać nową wystawę f
W niedzielę 19 sierpnia na terenie OSP Mokre otwarto boisko do siatkówki plażowej. Prz
28 listopada w MBP w Mikołowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w III edy
Historią Ślązaków na Dzikim Zachodzie interesowało się wielu, nawet sam Kazimierz
W 2011 roku mikołowski Klub Esperanto działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej obchod
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca