Mon1822019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Koncert Noworoczny

  • PDF
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
  • poprzedni
  • 1 z 18
  • następny


W Nowy Rok odbył się Koncert Noworoczny, który jest już tradycją w kościele pw. NSPJ w Niedobczycach. Przed ołtarzem rozsiedli się muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej z Rybnika, którą dyrygowali Marian Wolny i Arkadiusz Czyż.

Ponadgodzinny koncert uświetniło swoimi występami wielu znakomitych wokalistów: Joanna Spandel, Mieczysław Błaszczyk, Sabina i Mieczysław Kierpcowie, Iwona Blacha, Sonia Cieplińska, Jadzia Siwicka oraz Mariusz Wrzyszcz. Gościem specjalnym była Sabina Jeszka, uczestniczka programu telewizyjnego „Mam talent”, którego wprawdzie nie wygrała, ale zyskała dzięki niemu sporą popularność.

Artyści wykonali zarówno kolędy, pastorałki, jak i utwory typowo rozrywkowe, m.in. „Last Christmas” w świetnej polskojęzycznej aranżacji Waldemara Nowakowskiego, „Biały śnieg” oraz „Kiedy zima się zaczyna”. Mimo że Niedobczyce to jeszcze Śląsk, pojawiły się, zawsze chyba chętnie przyjmowane, elementy góralskie, które przemycił na koncert Mieczysław Kierpiec w pastorałce „Oj maluśki”. Prawdziwy popis sztuki instrumentalnej dali muzycy orkiestry. Wszyscy grali z równym zaangażowaniem, jak to w orkiestrze, ale dwóch z nich pochwaliło się swoimi solówkami na trąbkach – Artur Wita i Damian Maciejczyk oraz improwizacjami solowymi: na puzonie – Karol Pistelok i na saksofonie – Adam Baron.
Od lewej: Sabina Kierpiec, Jadzia Siwicka, Sabina Jeszka, Iwona Blacha, Mariusz Wrzyszcz.


Gość specjalny, Sabina Jeszka, wykonała ulubioną, jak wyznała,  kolędę „Cicha noc”. To piękna kolęda, bardzo nastrojowa, melodyjna i wymagająca trzymania na wodzy swojego głosu. Sabinie się to niestety nie udało. Zaśpiewała kolędę z pełnym rozmachem i ogromną siłą głosu, jakby nie chodziło o cichą bożonarodzeniową noc, ale tę sylwestrową z fajerwerkami. Może to taka aranżacja szczególna, specjalnie na tę okazję przygotowana, ale ani na chwilę nie można było oprzeć się wrażeniu, że chodziło jednak o pokaz możliwości wokalnych artystki, a nie o kolędę. Ja jednak wolę „Cichą noc” w wykonaniu delikatnym, stonowanym, cicho, cichuteńko i coraz ciszej na sam koniec.

Wypełniona po brzegi świątynia świadczyła tylko o jednym: chcemy chodzić na takie koncerty, chcemy słuchać dobrej muzyki i oglądać ulubionych piosenkarzy. Okazję orzeszanie będą mieli już 8 stycznia, bo w sali MOK-u w Jaśkowicach odbędzie się kolędowanie z Regionalnym Zespołem Jaśkowiczanie. Zapraszamy!
 


Od lewej: Mariusz Wrzyszcz, Joanna Spandel, Mieczysław Błaszczyk.


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
W środę, 17 października 2012 roku, mieszkańcy osiedla Długa i Zwałowa w Łaziskach Śred
Takich wakacji jeszcze w Orzeszu nie było, bo nie było takiego miejsca, jakim jest Fabryka
Ornontowicka kopa po raz kolejny znalazła uznanie na kulinarnym konkursie. Tym razem podczas V
13 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyło się uroczyste og
Stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną w
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca